Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!

Długość: 30 km. Kolor: żółty. Przebieg szlaku:
Od dworca PKP Starachowice Zach. szlak prowadzony jest wraz ze szlakiem pieszym czerwonym przez park, obok budynku PTTK. Ulicą Krywki, obok kapliczki św. Barbary, dochodzi do ul. Na Szlakowisku. Po prawej stronie znajduje się wejście na teren Muzeum Przyrody i Techniki, a po lewej – hałda szlaki wielkopiecowej. Dalej szlak przecina Al. AK i schodami obok sądu dochodzi do ul. Lipowej. Wchodzi do lasu obok ogródków działkowych, a następnie pod hałdę kopalni rudy żelaza „Majówka”. Leśnymi drogami i linią oddziałową dochodzi do wioski Lipie – węzeł szlaków, początek szlaku czarnego do Rudy. W odległości 200 m na czarnym szlaku, zlokalizowane jest pole biwakowe. Za wioską szlak skręca z linii oddziałowej i wchodzi w las, w drogę do zbiornika p. pożarowego na rzece Kotyzka. Ponownie wraca na linię zwaną „Strażową”. Na kolejnej „leżni”, przecince leśnej, zlokalizowano początek szlaku zielonego – do Nadleśnictwa Marcule. Szlak żółty przecina drogę krajową nr „9”, mija zakład w Zębcu i linią oddziałową dochodzi do „Gościńca Iłżeckiego”. Przez Piotrowe Pole, obok pomnika poległych żołnierzy AK, dochodzi do wioski Koszary. Przez wioskę Kotlarka dochodzi do przysiółka Kotlarka Budy. Polną drogą dochodzi do krzyży i kapliczki a następnie do ul. Św. Franciszka w Iłży.
Po prawej stronie wejście na zamek, po lewej – Muzeum Regionalne. Drogą w prawo idziemy w kierunku Lipska – do przystanku PKS Iłża.
Tekst za: www.powiat.starachowice.pl
Poniżej, można pobrać zapis trasy w pliku .gpx