Herb Gminy Brody z napisem "Gmina Brody"

Parkingi

Parkingi koło Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim - ujęcie  zlotu ptaka.

Wokół pobliżu Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim ustanowiono się ok. 380 miejsc parkingowych a wybudowane będą parkingi na kolejne ok. 200 miejsc. Część z nich, takie jak zatoczki wzdłuż ul. Panoramicznej w Rudzie są bezpłatne. Za postój na innych trzeba zapłacić. Odbywa się to sposób zautomatyzowany.

Przy parkomacie stoi Marta Prokop - Zastępca Wójta Gminy Brody. Trzyma Kartę Mieszkańca Gminy Brody, która upoważnia do wielu zniżek.

System parkingowy przy centrum turystycznym czynny jest non stop, siedem dni w tygodniu ale opłaty naliczane są w godzinach od 8:00 do 20:00. Obowiązują zniżki na Kartę Mieszkańca Gminy Brody. Parkingi są niestrzeżone. Za wjazd samochodu oraz pojazdów jednośladowych (z wyłączeniem rowerów) obowiązują opłaty. Zniżki mają posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Brody:

Cennik opłat turystycznych

 Instrukcja obsługi parkomatu z kasą samoobsługową:

  1. Należy podjechać do biletomatu przy wjeździe na parking i pobrać bilet;
  2. Po wydaniu biletu automatycznie otwiera się szlaban wjazdowy;
  3. Przed opuszczeniem parkingu klient powinien uiścić opłatę w kasie samoobsługowej znajdującej się przy wyjeździe.
  4. Posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Brody powinni najpierw ją przyłożyć do czytnika w prawej dolnej części automatu (obszar ze znakiem karty);
  5. Należy wsunąć do automatu bilet pobrany przy wjeździe (w szczelinę podświetloną na czerwono);
  6. Następnie trzeba uiścić opłatę gotówką lub kartą płatniczą;
  7. Trzeba podjechać samochodem pod szlaban i zeskanować bilet. Dopiero wtedy, podniesie się szlaban, jeśli należność była uiszczona.

Poza godzinami 8:00 – 20:00 można wjechać na parking ale nie trzeba za to płacić. Jeżeli ktoś wjedzie na parking po godz. 20 a wyjedzie – przykładowo przed 9:00 następnego dnia – powinien uiścić opłatę za 1 godzinę postoju. Pojazdy z przyczepami mogą wjechać na parking tylko po wcześniejszym połączeniu z telefonem alarmowym dot. parkingu: 603 439 460.

Poza tym, są jeszcze dwa parkingi - płatne na nieco innych zasadach.

Parking przy ul. Panoramicznej w Rudzie między centrum turystycznym a molo. Zdjęcie  z lotu ptaka.

Parking przy ul. Panoramicznej w Rudzie między centrum turystycznym a molo. Działają tu automaty na monety. Opłata wynosi 10 zł za wyjazd – niezależnie od czasu postoju pojazdu.

Parking tuż obok tzw. "Oczka" w Krynkach. Zdjęcie z lotu ptaka.

Parking tuż obok tzw. "Oczka" w Krynkach. Ustawione są tu automaty na monety. Opłata wynosi 10 zł za wjazd – niezależnie od czasu postoju pojazdu.

Zobacz bieżące informacje na temat centrum (np. ogłoszenia, aktualności).