Herb Gminy Brody z napisem "Gmina Brody"

Park linowy i ścianka wspinaczkowa

Park linowy
Godziny otwarcia:
  • sobota i niedziela w godzinach 12.00 – 20.00  w maju, czerwcu i wrześniu.
  • od wtorku do niedzieli (w poniedziałek nieczynny) w  godzinach 12.00 – 20.00 w lipcu i sierpniu.
Przypominamy, że w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych park linowy może być czasowo zamknięty.

Obiekt oferuje trzy trasy o różnym stopniu trudności:
  • Trasa zielona dla uczestników powyżej 120 centymetrów wzrostu. Składa się ona z 13 rożnych przeszkód o niskim stopniu trudności w tym zjazd z tyrolki z systemem automatycznego powrotu. Wysokość trasy wynosi ok 0,5 m. a długość ok. 73 m.
  • Trasa żółta w systemie ciągłej asekuracji przeznaczona dla uczestników powyżej 138 centymetrów wzrostu. Składa się z 15 przeszkód w tym zjazdy na orczyku i dwa zjazdy tyrolskie. Wysokość trasy waha się od 3,4 do 10 m. Jej długość wynosi ok. 138m.
  • Trasa czerwona - dla uczestników powyżej 145 centymetrów wzrostu. Pokonujący tę trasę, w systemie ciągłej asekuracji przechodzi 18 przeszkód w tym 5 rodzajów zjazdów. Wysokość trasy waha się od 2,8 do 12,6m. Jej długość wynosi ok. 222m.

Ciągła asekuracja polega na tym, że uczestnik choćby chciał, nie może wypiąć się z liny zabezpieczającej. Nawet jeśli ktoś potknie się w czasie pokonywania przeszkody to utrzyma go system asekuracji i może pokonać dalszą część trasy. Konieczne jest także obuwie sportowe. Korzystanie z tras w klapkach i sandałach nie jest bezpieczne.

Dwaj chłopcy w parku linowym obrani w pomarańczowe koszulki. Są to operatorzy parku linowego.
Odwiedzającym pomagają wyszkoleni operatorzy.

Na terenie parku obowiązują zasady ograniczające rozprzestrzeniania się koronawirusa, dostępny będzie płyn do dezynfekcji dłoni. Ze względów bezpieczeństwa, nie będzie można się wspinać w czasie deszczu i po opadach. Informacja w sprawie obsługi grup zorganizowanych: 603 439 460.

Park linowy w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim - zasady bezpieczeństwa uczestników (plakat)

Zasady

Z parku linowego czy ścianki wspinaczkowej można skorzystać spełniając kilka zasad. Długie włosy należy spiąć żeby przypadkiem nie dostały się pod linę. Konieczne są buty i ubranie sportowe. Przed wejściem na trasę należy zdjąć biżuterię. Ostrzegamy, że rzeczy w kieszeniach mogą wypaść podczas pokonywania trasy. Prosimy o dostosowanie się do omawianych zasad.

Przypominamy o minimalnym wzroście uczestników. Na trasę zieloną w parku linowym mogą wejść osoby mierzące minimum 120 cm wzrostu. Trasa żółta wymaga by uczestnik miał co najmniej 138 cm wzrostu a czerwona dostosowana jest do osób mierzących 145 cm wzrostu i więcej.

Zobacz bieżące informacje na temat centrum (np. ogłoszenia, aktualności).

Ścianka wspinaczkowa

Scianka wspinaczkowa. Zdjęcie przedstawia dziecko na ściance i w uprzęży asekuracyjnej.

Ta atrakcja jest przeznaczona dla dzieci i młodszej młodzieży, ponieważ uczestnik musi być lżejszy od operatora. Tu zastosowana jest asekuracja za pomocą operatora, który  także daje wskazówki techniczne dotyczące wspinaczki i jest połączony liną z uczestnikiem.

Zobacz także:

Więcej informacji pod numerem telefonu: 603 439 460, e-mail: ct( at )brody.info.pl .

Film z przejścia trasy żółtej:

Film z przejścia najtrudniejszej trasy czerwonej:

Zobacz jak 12-letni Ernest pokonuje najtrudniejsza trasę:

Inauguracja sezonu 2022 - przydatne informacje: