Sportowe podsumowanie roku 2025 w Gminie Brody. Nagrody dla zawodników i szkoleniowców
Lekkoatletyczni medaliści mistrzostw kraju i Europy, zawodnicy, którzy uplasowali się w ścisłej czołówce mistrzostw globu w wędkarstwie rzutowym, a przede wszystkim ich szkoleniowcy, mieli swoje święto. W Urzędzie Gminy w Brodach odbyło się podsumowanie roku sportowego 2025. Wójt Ernest Kumek wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe.
- Jest się czym chwalić. W większości lokalnych gmin, króluje piłka nożna. Na terenie naszej, małej Ojczyzny popularnymi dyscyplinami są lekkoatletka oraz wędkarstwo rzutowe - powiedział Wójt Gminy Brody Ernest Kumek, który zwrócił uwagę, iż sukcesy sportowców są powodem do dumy dla lokalnej społeczności.
W gronie nagrodzonych znaleźli się reprezentanci Klubu Wędkarskiego Kiełb Brody oraz Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Łącznie uhonorowano ponad 20 zawodników i trenerów, którzy w 2025 r. zajmowali czołowe miejsca podczas mistrzostw świata, mistrzostw Europy, mistrzostw Polski oraz ogólnopolskim, lekkoatletycznym mitingu, jaki odbył się w Stalowej Woli.
Jan Kita został wyróżniony za zdobycie srebrnego medalu podczas mistrzostw świata rozegranych w Chorwacji. Sukces na arenie międzynarodowej odniosła również Nikola Serafin, która wywalczyła srebrny medal drużynowych mistrzostw świata, reprezentując biało-czerwone barwy. Nagrodę otrzymała także Lena Dwojak, medalistka mistrzostw Polski.
Licznie reprezentowany był LKB Rudnik, którego zawodnicy odnosili sukcesy przede wszystkim w biegach górskich. Największe osiągnięcie zanotował Andrzej Starżyński, zdobywając złoty medal mistrzostw Europy w rywalizacji na dystansie 10 km, rozegranych w Portugalii. Wyróżniono m.in.: Sylwestra Lepiarza, wicemistrza Polski, brązową medalistkę mistrzostw kraju Alicję Latałę, a także grupę zawodników plasujących się w czołowej dziesiątce krajowego czempionatu.
- Mam nadzieję, że niebawem uda nam się poprawić infrastrukturę w postaci rozbudowania bieżni, znajdującej się na stadionie przy ul. Sportowej w Brodach. Wierzę, że obiekt stanie się bardziej funkcjonalny, po to by wszyscy, którzy chcą trenować mogli rozwijać nie tylko swoje pasje, ale również umiejętności – zaznaczył gospodarz Gminy Brody.
Podczas czwartkowego spotkania doceniono również szkoleniowców. Nagrody odebrali trenerzy związani z klubem Kiełb oraz LKB Rudnik. - Odniesionych w ubiegłym roku sukcesów na tylu arenach nie byłoby, gdyby nie trenerzy – mówił Wójt Kumek.
Sportowcy nagrodzeni przez Gminę Brody za wyniki w 2025 r.
KLUB: KW Kiełb Brody
Jan Kita - 2. miejsce w mistrzostwach świata w wędkarstwie rzutowym (Chorwacja)
Lena Dwojak - 3. miejsce w mistrzostwach Polski w wędkarstwie rzutowym (Sulęcin), kategoria trójbój spinningowy
Nikola Serafin - 2. miejsce w mistrzostwach świata w wędkarstwie rzutowym (Włochy), kategoria drużynowa
KLUB: LKB Rudnik
Andrzej Starżyński - 1. miejsce w mistrzostwach Europy w Portugalii (10 km)
Sylwester Lepiarz - 2. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Alicja Latała - 3. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Monika Kardaś - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Agnieszka Sikora - 7. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Katarzyna Kucharska - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Amelia Barańska - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Piotr Jaśtal - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Szczawnicy
Juliusz Lipa - 7. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Maksymilian Starżyński - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Tymon Nowak - 9. miejsce w mistrzostwa Polski w biegach górskich w Krynkach
Łukasz Dulemba - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Marcin Kanclerz - 10. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Marcin Sawicki - 10. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
KLUB: MKS Ostrovia Ostrowiec Św.
Jakub Słomiński - 5. miejsce w Ogólnopolskim Mitingu organizowanym przez KKL Stalowa Wola
Trenerzy nagrodzeni przez Gminę Brody za wyniki w 2025 r.
Leszek Kita (KW Kiełb Brody) – nagroda za osiągnięcie Jana Kity
Jacek Serafin (KW Kiełb Brody) – nagroda za osiągnięcia Nikoli Serafin
Sylwester Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Andrzeja Starżyńskiego
Szymon Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Sylwestra Lepiarza
Mateusz Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Alicji Latały




