Herb Gminy Brody z napisem "Gmina Brody"

Sportowe podsumowanie roku 2025 w Gminie Brody. Nagrody dla zawodników i szkoleniowców

Lekkoatletyczni medaliści mistrzostw kraju i Europy, zawodnicy, którzy uplasowali się w ścisłej czołówce mistrzostw globu w wędkarstwie rzutowym, a przede wszystkim ich szkoleniowcy, mieli swoje święto. W Urzędzie Gminy w Brodach odbyło się podsumowanie roku sportowego 2025. Wójt Ernest Kumek wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe.

- Jest się czym chwalić. W większości lokalnych gmin, króluje piłka nożna. Na terenie naszej, małej Ojczyzny popularnymi dyscyplinami są lekkoatletka oraz wędkarstwo rzutowe - powiedział Wójt Gminy Brody Ernest Kumek, który zwrócił uwagę, iż sukcesy sportowców są powodem do dumy dla lokalnej społeczności.

W gronie nagrodzonych znaleźli się reprezentanci Klubu Wędkarskiego Kiełb Brody oraz Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Łącznie uhonorowano ponad 20 zawodników i trenerów, którzy w 2025 r. zajmowali czołowe miejsca podczas mistrzostw świata, mistrzostw Europy, mistrzostw Polski oraz ogólnopolskim, lekkoatletycznym mitingu, jaki odbył się w Stalowej Woli. 

Jan Kita został wyróżniony za zdobycie srebrnego medalu podczas mistrzostw świata rozegranych w Chorwacji. Sukces na arenie międzynarodowej odniosła również Nikola Serafin, która wywalczyła srebrny medal drużynowych mistrzostw świata, reprezentując biało-czerwone barwy. Nagrodę otrzymała także Lena Dwojak, medalistka mistrzostw Polski.

Licznie reprezentowany był LKB Rudnik, którego zawodnicy odnosili sukcesy przede wszystkim w biegach górskich. Największe osiągnięcie zanotował Andrzej Starżyński, zdobywając złoty medal mistrzostw Europy w rywalizacji na dystansie 10 km, rozegranych w Portugalii. Wyróżniono m.in.: Sylwestra Lepiarza, wicemistrza Polski, brązową medalistkę mistrzostw kraju Alicję Latałę, a także grupę zawodników plasujących się w czołowej dziesiątce krajowego czempionatu.

- Mam nadzieję, że niebawem uda nam się poprawić infrastrukturę w postaci rozbudowania bieżni, znajdującej się na stadionie przy ul. Sportowej w Brodach. Wierzę, że obiekt stanie się bardziej funkcjonalny, po to by wszyscy, którzy chcą trenować mogli rozwijać nie tylko swoje pasje, ale również umiejętności – zaznaczył gospodarz Gminy Brody. 

Podczas czwartkowego spotkania doceniono również szkoleniowców. Nagrody odebrali trenerzy związani z klubem Kiełb oraz LKB Rudnik. - Odniesionych w ubiegłym roku sukcesów na tylu arenach nie byłoby, gdyby nie trenerzy – mówił Wójt Kumek.

Sportowcy nagrodzeni przez Gminę Brody za wyniki w 2025 r.

KLUB: KW Kiełb Brody 

Jan Kita - 2. miejsce w mistrzostwach świata w wędkarstwie rzutowym (Chorwacja)

Lena Dwojak - 3. miejsce w mistrzostwach Polski w wędkarstwie rzutowym (Sulęcin), kategoria trójbój spinningowy

Nikola Serafin - 2. miejsce w mistrzostwach świata w wędkarstwie rzutowym (Włochy), kategoria drużynowa

KLUB: LKB Rudnik

Andrzej Starżyński - 1. miejsce w mistrzostwach Europy w Portugalii (10 km)

Sylwester Lepiarz - 2. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Alicja Latała - 3. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Monika Kardaś - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Agnieszka Sikora - 7. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Katarzyna Kucharska - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Amelia Barańska - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Piotr Jaśtal - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Szczawnicy

Juliusz Lipa - 7. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Maksymilian Starżyński - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Tymon Nowak - 9. miejsce w mistrzostwa Polski w biegach górskich w Krynkach

Łukasz Dulemba - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Marcin Kanclerz - 10. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Marcin Sawicki - 10. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

KLUB: MKS Ostrovia Ostrowiec Św.

Jakub Słomiński - 5. miejsce w Ogólnopolskim Mitingu organizowanym przez KKL Stalowa Wola

Trenerzy nagrodzeni przez Gminę Brody za wyniki w 2025 r.

Leszek Kita (KW Kiełb Brody) – nagroda za osiągnięcie Jana Kity

Jacek Serafin (KW Kiełb Brody) – nagroda za osiągnięcia Nikoli Serafin

Sylwester Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Andrzeja Starżyńskiego

Szymon Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Sylwestra Lepiarza

Mateusz Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Alicji Latały

Galeria zdjęć

DSC_7265 DSC_7267 DSC_7269 DSC_7271 DSC_7274 DSC_7275 DSC_7277 DSC_7278 DSC_7281 DSC_7285 DSC_7290 DSC_7293 DSC_7303 DSC_7307 DSC_7310 DSC_7320 DSC_7325 DSC_7329 DSC_7342 DSC_7350 DSC_7351 DSC_7354 DSC_7358 DSC_7364 DSC_7366 DSC_7368 DSC_7371 DSC_7373 DSC_7380 DSC_7381 DSC_7382 DSC_7397 DSC_7399
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności