MRG Brody z dofinansowaniem w ramach Funduszu Młodzieżowego
Młodzieżowa Rada Gminy Brody otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2033. Projekt zgłoszony przez MRG Brody uzyskał wysoką ocenę merytoryczną (95,5 punktów) i został wybrany do wsparcia finansowego. Uroczysta gala rozdania umów grantowych odbyła się w piątek, 8 maja w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.
Dofinansowanie dla MRG Brody przyznano w konkursie „Inicjatywa Młodzieżowa – wsparcie na organizację konferencji dla młodzieżowych rad i sejmiku jednostek samorządu terytorialnego województwa świętokrzyskiego – edycja 2026”, realizowanym w ramach zadania publicznego „Aktywizacja młodzieży województwa świętokrzyskiego”.
Podczas piątkowej gali, nad którą honorowy patronat sprawował Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk, Gminę Brody reprezentowali: Sekretarz Paweł Zięba, Kierownik Referatu Organizacyjnego Iwona Tamiołło, a także Kierownik Referatu Planowania Przestrzennego, Geodezji i Ochrony Środowiska Monika Barańska. W imieniu Młodzieżowej Rady Gminy Brody, stosowne dokumenty odebrała Przewodnicząca Magdalena Cieślik.
Dzięki pozyskanym funduszom, Gmina Brody wraz z Młodzieżową Radą Gminy zorganizują konferencję, skierowaną do osób w przedziale wiekowym 12–18 lat.
- Projekt odpowiada na realną potrzebę młodych ludzi. Coraz częściej obserwujemy niski poziom codziennej aktywności fizycznej, przeciążenie ekranami, spadek motywacji oraz trudności w budowaniu zdrowych nawyków. Młodzież potrzebuje prostych, wiarygodnych i lokalnych przykładów, że aktywność ruchowa może być dostępna, ciekawa i dopasowana do różnych możliwości – argumentuje MRG.
Konferencja będzie miała formę spotkania motywacyjno-edukacyjnego połączonego z rozmową otwartą i panelem pytań od młodzieży. Głównym punktem wydarzenia będzie spotkanie z trenerem sportowym, propagującym zdrowy i aktywny styl życia.
- Uczestnicy usłyszą nie tylko o korzyściach zdrowotnych, ale także o wpływie sportu na pewność siebie, systematyczność, radzenie sobie ze stresem i budowanie relacji. Chcemy pokazać, że sport może być alternatywą dla biernego spędzania czasu i może pomóc młodym ludziom lepiej funkcjonować w szkole, w domu i w grupie rówieśniczej – informuje sprawująca merytoryczną pieczę nad MRG Brody Kierownik Iwona Tamiołło.
Program finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i ma na celu wspieranie aktywności młodzieży w samorządach oraz rozwój lokalnych inicjatyw młodzieżowych.
W 2025 r. dzięki otrzymanemu dofinansowaniu MRG Brody zorganizowała konferencję „Autorytet - szukam, rozumiem, wybieram” oraz grę terenową Survival Challenge.




