Harcerze z całej Polski pozytywnie zaskoczeni
W ostatnim tygodniu, gminę Brody przemierzały liczne grupy harcerzy. Byli to uczestnicy Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. Władze ZHP z całej Polski odwiedziły wystawę „Brody – powstańcza reduta” w Izbie Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego.

Byli pod wrażeniem tego, że w Brodach znajdują się tak cenne eksponaty. Oczekiwali kilku starych przedmiotów używanych na wsi oraz kopii dokumentów a zobaczyli oryginalne przedmioty z epoki! Z zainteresowaniem słuchali opowiadań Grzegorza Bernaciaka – kustosza izby. Mogli też wziąć w ręce broń używaną przez powstańców: szable, karabiny i pistolety.
W izbie mogli się zmieścić tylko komendanci chorągwi i hufców. Pozostali harcerze zwiedzali inne trakcje w tym Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim, nasze rezerwaty i miejsca pamięci narodowej. Nocowali w szkołach. Mieszkańcom i szkołom dziękujemy za życzliwość okazaną drużynom harcerskim!




