Kamienna Brody Girls Team wicemistrzem województwa świętokrzyskiego
To był sezon, który na długo pozostanie w pamięci. Kamienna Brody Girls Team zakończyła rozgrywki świętokrzyskiej ligi młodziczek w kampanii 2025/26 na znakomitym 2. miejscu, zdobywając 21 punktów i sięgając po tytuł wicemistrzowski w regionie.
O końcowym triumfie zadecydował jedynie bilans bramkowy. Jedna ze sportowych wizytówek Gminy Brody zgromadziła dokładnie tyle samo punktów co najlepszy team – Czarni Połaniec.
- Tym większe uznanie należy się młodym piłkarkom z Gminy Brody, które przez cały sezon prezentowały wysoki poziom sportowy, ogromne zaangażowanie i niezwykłą determinację – podkreślił jeden ze szkoleniowców żeńskiej ekipy Artur Góra.
Młode futbolistki, ze znakomitej strony zaprezentowały się w rewanżowej rundzie, w trakcie której nie doznały porażki, odnosząc komplet wygranych. Dziewczęta imponowały nie tylko skutecznością, ale również dojrzałością boiskową, charakterem oraz umiejętnością współpracy, udowadniając, że należą do ścisłej czołówki zespołów młodzieżowych w województwie.
Z bogatą, futbolową przeszłością
Wicemistrzostwo województwa to jeden z największych sukcesów piłki młodzieżowej w historii klubu. Kamienna Brody Girls Team od kilku lat z powodzeniem reprezentuje bowiem Gminę podczas turniejów powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich.
Warto również wspomnieć, iż drużyna trzykrotnie triumfowała w finale wojewódzkim Turnieju o Puchar Tymbarku, a jednym ze spektakularnych osiągnięć pozostaje wywalczone piąte miejsce w Polsce podczas finałów ogólnopolskich w Warszawie.
- Największą wartością zespołu są jednak same zawodniczki, które każdego dnia pokazują, że pasja, pracowitość, odpowiedzialność oraz wzajemne wsparcie pozwalają realizować ambitne cele i budować wyjątkową sportową społeczność. Coraz częściej ich talent i postępy dostrzegane są również przez kluby z regionu – podkreślił trener Góra.
Sukces drużyny nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu osób. Szczególne podziękowania kierowane są do rodziców zawodniczek za nieustanne wsparcie, pomoc organizacyjną i obecność podczas meczów.
- Słowa wdzięczności należą się także Wójtowi Gminy Brody Ernestowi Kumkowi za stworzenie warunków do funkcjonowania i rozwoju drużyny, a także zarządowi klubu z prezesem Arturem Kromerem na czele za podjęcie decyzji o zgłoszeniu zespołu do rozgrywek ligowych, co umożliwiło zawodniczkom regularną rywalizację sportową – dodają szkoleniowcy zespołu.




