Herb Gminy Brody z napisem "Gmina Brody"

Forum dla współpracy i rozwoju biznesu

Około 50 osób uczestniczyło w Pierwszym Brodzkim Forum Przedsiębiorczości, które odbyło się 11 grudnia br. w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej. Było ono okazją do poszerzenia wiedzy, nawiązania kontaktów przez przedsiębiorców oraz inspiracją do kreatywnej działalności. Głównymi tematami były dotacje na działalność społeczną oraz współpraca firm.

Wizerunek firm i dotacje

Przed publicznością wystąpił Jarosław Kuba – prezes Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”. Rozwój przedsiębiorstwa przedstawił na przykładzie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.  – W biznesie wyznaję trzy zasady: Nie ma złych interesów, są interesy źle robione, wyróżnij się albo zgiń, jak masz coś robić, to rób to jako pierwszy – przekonywał prelegent. Duże zainteresowanie wywołało wystąpienie Dariusza Kurcmana – szefa Kielecko-Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. – Przez najbliższe dwa lata chcemy zainwestować bardzo duże środki na powstawanie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych – zachęcał prezes organizacji, która przyznaje pieniądze unijne m. in. dla spółek non-profit.

Forum jako przestrzeń współpracy

Wystąpił także Filip Prokop, przedsiębiorca i prezes Cechu Przedsiębiorców i Rzemieślników Starachowickich. - Zachęcam do współpracy, bo celem prowadzenia cechu jest to, żebyśmy zrobili razem coś większego, niż każdy z osobna jest w stanie zrobić. Przykładem jest działalność w sferze odnawialnych źródeł energii – mówił biznesmen. W trakcie forum, był także czas na indywidualne rozmowy z prelegentami oraz nawiązywanie kontaktów między przedsiębiorcami.

Duże i mniejsze firmy

O historii, aktualniej działalności i planach największego pracodawcy w gminie Brody, jakim są ZGM „Zębiec” S.A., opowiadał Rafał Bijak - prezes zakładów. Przed publicznością wystąpili także: Łukasz Bilski – prezes Świętokrzyskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, oraz przedsiębiorca - Piotr Głowacz, który korzystał ze wsparcia KOOWES.

Wzrost przedsiębiorczości celem samorządu

Forum zorganizowano z inicjatywy Ernesta Kumka – Wójta Gminy Brody. – Zależy mi na dobrej współpracy z przedsiębiorcami, żeby poznawać ich potrzeby i rozwiązywać problemy. Gmina powinna tworzyć dogodne warunki do funkcjonowania firm. Jednym z działań podjętych w tym kierunku, jest zachowanie podatków na poziomie ubiegłorocznym oraz obniżenie podatku od środków transportu o około 60% - powiedział Ernest Kumek – Wójt Gminy Brody. Samorządowiec zapowiedział organizację kolejnych spotkań z przedsiębiorcami.

Spotkanie prowadził Piotr Ambroszczyk kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z Iwoną Tamiołło – kierownik referatu organizacyjnego Urzędu Gminy Brody.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z forum

Galeria zdjęć

Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 20 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 19 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 17 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 16 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 15 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 13 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 11 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 10 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 9 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 8 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 7 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 6 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 5 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 4 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 3 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 2 Pierwsze Brodzkie Forum Przedsiębiorczości 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności