Herb Gminy Brody z napisem "Gmina Brody"

Szansa rozwoju stowarzyszeń

Zagadnienia takie poruszano na walnym zebraniu przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie gminy Brody. W otwartym spotkaniu z Wójtem Gminy Brody uczestniczyło 21 osób.

Bezpłatne pomieszczenia na spotkania

Każde stowarzyszenie zaprezentowało swoją działalność i plany na przyszłość. Następnie rozmawiano o tematach dotyczących organizacji pozarządowych a także o promocji gminy. – Bardzo mi zależy na współpracy ze stowarzyszeniami, takiej ponad podziałami. Razem możemy wnioskować i wykonywać programy z dofinansowaniami zewnętrznymi, na których skorzystamy wszyscy - powiedział wójt Ernest Kumek. Na spotkaniu poinformowano obecnych, że stowarzyszenia mogą teraz realizować swoje cele statutowe poprzez bezpłatne korzystanie z budynków szkół i przedszkoli na zebrania organizacji. Brak dostępu do lokum jest dużym problemem dla niektórych stowarzyszeń.

Informacja i nagrody sportowe

Na spotkaniu zaktualizowano bazę danych kontaktowych do stowarzyszeń i zawiązał się czat grupowy do szybkiej wymiany informacji między stowarzyszeniami a gminą. Na zebraniu, przedstawicie organizacji pozarządowych pozytywnie zaakceptowali treść nowego regulaminu przyznawania nagród sportowych. Dokument ten wypracowano na wcześniejszym spotkaniu członków stowarzyszeń sportowych, nauczycieli wychowania fizycznego i przedstawicieli urzędu.

Walne zebranie organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Brody - zdjęcie zbiorowe zrobione w trakcie obrad.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności