Herb Gminy Brody z napisem "Gmina Brody"

Nasi sołtysi dyskutowali w Kielcach

W Kielcach, w dniu 16 marca odbyła się konferencja pt. „Rola sołtysa w rozwoju obszarów wiejskich”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele sołtysów z gminy Brody. Było wiele ciekawych prelekcji dotyczących spraw wsi, odbywały się interesujące rozmowy w kuluarach.

Inicjatorem spotkania był Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Obecni byli m. in. parlamentarzyści: Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, Krzysztof Słoń – Senator R.P. a także Ireneusz Niewiarowski – Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Zgodnie z formułą spotkania, gminę Brody reprezentowało troje sołtysów: Maria Jagieła, Teresa Borowiecka, Jerzy Janiec oraz Monika Barańska – kierownik referatu w Urzędzie Gminy Brody.

Zdjęcie z konferencji "Rola sołtysa w rozwoju obszarów wiejskich" Obecni byli m. in. parlamentarzyści: Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, Krzysztof Słoń – Senator R.P. a także Ireneusz Niewiarowski – Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Zgodnie z formułą spotkania, gminę Brody reprezentowało troje sołtysów: Maria Jagieła, Teresa Borowiecka, Jerzy Janiec oraz Monika Barańska – kierownik referatu w Urzędzie Gminy Brody. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności