Herb Gminy Brody z napisem "Gmina Brody"

Radni MRG Brody w debacie oksfordzkiej

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Brody: Jan Wiecha oraz Igor Jagieła wzięli udział w podzielonej na dwie części debacie oksfordzkiej, która odbyła się w miniony piątek, w Ostrowcu Św.

W trakcie spotkania uczestnicy dyskutowali o wyzwaniach stojących przed młodym pokoleniem oraz o tym, jak młodzieżowe rady mogą wpływać na rozwój lokalnych społeczności. Debata prowadzona w formule oksfordzkiej pozwoliła na przedstawienie stanowisk oraz merytoryczną wymianę argumentów.

  – Spotkanie było nie tylko okazją do udziału w ciekawej dyskusji, ale także do nawiązania nowych kontaktów i zacieśnienia współpracy pomiędzy młodzieżowymi środowiskami z różnych gmin. Inicjatywy takie jak ta pozwalają młodym ludziom rozwijać umiejętności dyskusji, argumentacji oraz współpracy – relacjonował Jan Wiecha.

Jak podkreślił Radny MRG Brody, debata stworzyła przestrzeń do rozmowy o wyzwaniach stojących przed młodym pokoleniem.

  – Dla nas to kolejne, cenne doświadczenie oraz krok w budowaniu aktywnej i zaangażowanej społeczności młodzieżowej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję na wspólne inicjatywy w przyszłości – dodał Jan Wiecha.

W piątkowym spotkaniu, oprócz radnych MRG Brody, uczestniczyli także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu w Ostrowcu Św., Młodzieżowej Rady Miasta Ostrowca Św., Młodzieżowej Rady Miasta Ożarowa oraz Młodzieżowej Rady Miasta Kunowa.

- Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy dotychczasową działalność MRG Brody. W dyskusji przedstawiliśmy swoje argumenty. W debacie stanęliśmy natomiast po stronie propozycji, która miała na celu pokazanie, że dorośli biorą pod uwagę zdanie młodych osób - dodał.

Galeria zdjęć

MRG6 MRG MRG2 MRG3 MRG4 MRG5
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności