Herb Gminy Brody z napisem "Gmina Brody"

Nowi Radni i nowe pomysły. Młodzieżowa Rada Gminy Brody z planami na 2026 rok

Podczas V Sesji Młodzieżowej Rady Gminy w Brodach jaka odbyła się w poniedziałkowe popołudnie, do składu oficjalnie dołączyli nowi przedstawiciele lokalnego samorządu. Ślubowania złożyli: Wiktoria Kowalik, Igor Jagieła oraz Adrian Kowalik. W trwającej kadencji nową wiceprzewodniczącą została natomiast Natalia Cieślik.

Podczas sesji młodzi Radni złożyli uroczyste ślubowanie, deklarując rzetelne i uczciwe sprawowanie swoich obowiązków z myślą o dobru mieszkańców oraz interesie młodzieży.

- To ważny moment dla młodzieżowego samorządu, który aktywnie angażuje się w życie społeczne i kulturalne – zaznaczył obecny podczas poniedziałkowej, a pierwszej w nowym roku sesji MRG gospodarz Gminy Ernest Kumek.

W trakcie obrad wybrano nową Wiceprzewodniczącą. Została nią Natalia Cieślik, która w najbliższych miesiącach pracami Rady będzie kierować wraz z Julią Myszką oraz przewodniczącą Magdaleną Cieślik.

Sesja była okazją do rozmowy o przyszłych działaniach młodzieżowego samorządu. Radni przedstawili wstępny kalendarz wydarzeń na 2026 rok, który zakłada liczne inicjatywy kulturalne, sportowe i integracyjne skierowane do młodych mieszkańców. 

- Wśród planowanych wydarzeń znalazły się m.in. happening z okazji pierwszego dnia wiosny organizowany wspólnie z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, rajd rowerowy czy jesienna rozgrywka paintballowa – mówił Jan Wiecha.

Młodzież chce również aktywnie włączyć się w organizację wielu wydarzeń gminnych, takich jak: Dzień Dziecka, Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica czy Festiwal pod Tamą. Planowana jest także współpraca z Centrum Kultury i Rekreacji przy organizacji wydarzeń integracyjnych i kulturalnych.

Gościem specjalnym poniedziałkowych obrad była Dominika Chmielewska, prezes mającego siedzibę na terenie Gminy Mirzec stowarzyszenia „Step To Europe”, która przedstawiła działalność organizacji pozarządowej oraz możliwości współpracy z Młodzieżową Radą Gminy. 

– Takie spotkania to podstawa do budowania fundamentów pod realizację wspólnych inicjatyw, projektów edukacyjnych oraz działań międzynarodowych. Mam nadzieję, że dla obu stron przyniesie ona mnóstwo korzyści. Zachęcam zatem do współpracy – zaznaczyła w swoim wystąpieniu. 

Podczas sesji radni dyskutowali również o budowaniu identyfikacji wizualnej. Zaprezentowano i wybrano hasło promocyjne Młodzieżowej Rady, które od 9 marca brzmieć będzie: „Młodzież działa, Brodom chwała”. Maskotką MRG ma być natomiast wiewiórka, symbolizująca energię i aktywność.

- Młodzi radni mają wiele pomysłów. Chcą aktywnie działać na rzecz swojej społeczności. Jestem przekonana, że praca w samorządzie to dla nich cenna lekcja odpowiedzialności, współpracy i podejmowania decyzji. To także doskonała okazja do poznania zasad funkcjonowania samorządu oraz zdobycia doświadczeń, jakie mogą zaprocentować w przyszłości. Już w życiu dorosłym – podkreśliła Kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy Iwona Tamiołło.

Galeria zdjęć

MRG35 MRG31 MRG32 MRG33 MRG MRG2 MRG3 MRG4 MRG5 MRG6 MRG7 MRG8 MRG9 MRG10 MRG11 MRG12 MRG13 MRG15 MRG19
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności