Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Służba zdrowia Zapraszamy na uroczystość patriotyczną w Borze Kunowskim

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zapraszamy na uroczystość patriotyczną w Borze Kunowskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 01 lipca 2022 09:50

Jak co roku, 4 lipca odbędzie się spotkanie poświęcone mieszkańcom Boru Kunowskiego  pomordowanym w czasie II wojny światowej. O 11:30 odbędzie się zbiórka przy kapliczce postawionej w miejscu gdzie żywcem spalono i zastrzelono łącznie 43 osoby. Potem, ok. 11:45 będzie przemarsz do leśnego pomnika – miejsca pierwszego pochówku ofiar nazistów. O 12:00 zostanie tam odprawiona msza św. w intencji pomordowanych. Mieszkańców Boru Kunowskiego chyba nie trzeba zapraszać na tę uroczystość bo przychodzą na nią co roku. Informacje tę kierujemy zwłaszcza do osób z innych miejscowości, którym zależy na pielęgnowaniu tradycji i wzmacnianie tożsamości narodowej. Bardzo nam zależy na obecności młodzieży, żeby mogła spotkać się i porozmawiać z tymi, którzy pamiętają tę tragedię. Taki przekaz jest chyba cenniejszy od wykładu w szkole. Zdjęcie z 2021 roku.Jak co roku, 4 lipca odbędzie się spotkanie poświęcone mieszkańcom Boru Kunowskiego pomordowanym w czasie II wojny światowej. O 11:30 odbędzie się zbiórka przy kapliczce postawionej w miejscu gdzie stała stodoła, w której żywcem spalono 21 osób. Potem, ok. 11:45 będzie przemarsz do leśnego pomnika – miejsca pierwszego pochówku ofiar nazistów. O 12:00 zostanie tam odprawiona msza św. w intencji pomordowanych.

Mieszkańców Boru Kunowskiego chyba nie trzeba zapraszać na tę uroczystość bo przychodzą na nią co roku. Informacje kierujemy zwłaszcza do osób z innych miejscowości, którym zależy na pielęgnowaniu tradycji i wzmacnianiu tożsamości narodowej. Bardzo nam zależy na obecności młodzieży, żeby mogła spotkać się i porozmawiać z tymi, którzy pamiętają tę tragedię. Taki przekaz jest chyba cenniejszy od wykładu w szkole.

Poprawiony: piątek, 01 lipca 2022 11:02
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.