Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Rezerwaty

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rywalizacja młodych wioślarzy na zakończenie szkółki kajakarskiej PDF Drukuj Email

Jak co roku funkcjonowanie szkółki było możliwe dzięki wsparciu Wójta Gminy Brody Pani Marzeny Bernat, przy organizacyjnym zaangażowaniu Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie Ewy Stawiarskiej i pracowników tej szkoły, będącej bazą dla uczestników kursu. Merytoryczną opiekę nad dziećmi sprawowało trzech instruktorów ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa: Ryszard Roman, Błażej Doniec i Bartosz Sobecki – mieszkaniec Gminy Brody, który uczestniczył we wszystkich poprzednich sześciu szkółkach kajakarskich, a obecnie już jako instruktor opiekował się młodymi kajakarzami.
W tym roku w zajęciach szkółki uczestniczyli kajakarze podzieleni na dwie grupy:
Grupa początkująca: Eliza Brodnicka, Zofia Brodnicka, Maja Kanoniuk, Oliwia Ziółkowska, Honorata Grabowska, Róża Grabowska, Zuzanna Ziółkowska, Wiktoria Lis, Maria Barańska, Ksawery Ledwoń, Dawid Żak, Karol Świrta, Kornel Turek, Franciszek Zapała, Stanisław Śliwa.
Grupa zawansowana: Ewa Kumek, Julia Orczyk, Katarzyna Bąk, Zofia Wojteczek, Magdalena Gębura, Franciszek Jeziorski, Igor Bernaciak, Krystian Iwan, Krzysztof Jagieła, Mateusz Zawłocki, Paweł Wójcik, Piotr Rożek, Sebastian Wójcik, Tomasz Duda, Wiktor Barański, Wiktor Jankowicz.
Wśród obecnych na zakończeniu szkółki były Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Radna Rady Gminy z Rudy Beata Szustak oraz Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody Dorota Grudnicka-Glina.
Pani Wójt podziękowała młodzieży za udział w szkółce, organizatorom i instruktorom za jej sprawny przebieg oraz rodzicom za wspieranie swoich dzieci.
Miłym akcentem przed rozpoczęciem zawodów był krótki, wspólny taniec na molo po czym najstarszy z instruktorów Ryszard Roman dał znak do rozpoczęcia rywalizacji, w której jako pierwsze startowały dziewczyny młodsze, następnie chłopcy młodsi, później dziewczyny starsze i na koniec chłopcy starsi.
Po pokonaniu na czas trudnej technicznie trasy kolejne miejsca zajęli:
Dziewczyny młodsze: I Maria Barańska, II Oliwia Ziółkowska, III Róża Grabowska.
Chłopcy młodsi: I Piotr Rożek, II Kornel Turek, III Dawid Żak.
Dziewczyny starsze: I Honorata Grabowska, II Wiktoria Lis, III Magdalena Gębura (instruktorzy byli zaskoczeni, gdyż po raz pierwszy uczestniczyła w szkółce kajakarskiej).
Chłopcy starsi: I Tomasz Duda, II Wiktor Barański, III Wiktor Jankowicz.
Pani Wójt Marzena Bernat wraz z Radną Beatą Szustak wręczyły medale, pamiątkowe zdjęcia, czapki z daszkiem oraz gadżety promocyjne Gminy Brody, a uczestnicy mogli poczęstować się gorącą kiełbaską z grilla.
W opinii najstarszego z instruktorów Ryszarda Romana obecna VII edycja letniej szkółki kajakarskiej była rewelacyjna, ze względu na frekwencję i entuzjazm dzieci. Stwierdził, że 1/5 uczestników wykonała najtrudniejszą ewolucję w kajakarstwie, której nie jest w stanie wykonać 90% kajakarzy – tak zwaną „eskimoskę". Letnia szkółka kajakarska już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w naszej gminie i bardzo dobrze przyczynia się do popularyzacji pięknego sportu jakim jest kajakarstwo.

 

Poprawiony: piątek, 15 lipca 2022 07:27
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?