Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Rezerwaty

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gmina Brody Team na mistrzostwach Polski w Warszawie (zdjęcia) PDF Drukuj Email

W czasie turnieju, Gmina Brody wsparła młode piłkarki. Ufundowała stroje sportowe i przejazd dla zawodniczek i trenerów. Wychodząc naprzeciw prośbom rodziców, z inicjatywy Wójta Gminy Brody, Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach zorganizowało dla nich przejazd do Warszawy.

Mistrzowie województw przez dwa dni rywalizowali ze sobą na obiektach warszawskiego Hutnika. Dla każdej z zawodniczek udział w Finale Ogólnopolskim był szansą na przeżycie niezapomnianej przygody, spełnienie marzeń, ale również wielką szansą, by zaprezentować nieprzeciętne umiejętności m. in. przed selekcjonerami młodzieżowych reprezentacji Polski. Drużynie Gmina Brody Team przypadło rywalizować w grupie z bardzo silnymi zespołami mistrzyń województwa śląskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Każdy mecz był wspaniałym widowiskiem pełnym walki i poświęcenia. Dziewczęta grały bardzo dobrze, godnie reprezentując naszą gminę. Niestety, tym razem nie udało się awansować do najlepszej ósemki w Polsce. Rozgrywkom finałowym na stadionie Hutnika towarzyszyło również wiele atrakcji, w tym m.in. możliwość wspólnego kibicowania polskiej kadrze w rywalizacji z reprezentacją Anglii, w meczu finałowym Amp Futbol Cup 2022, który został rozegrany 12 czerwca i zakończył się okazałym zwycięstwem Biało-Czerwonych (4:0).
Drugiego dnia Mistrzostw opadła trema towarzysząca naszym młodym piłkarkom a w meczach z mistrzyniami województwa opolskiego, lubuskiego oraz warmińsko-mazurskiego prezentowaliśmy się bardzo korzystnie, okazale pokonując mistrzynie z Warmii i Mazur 4-0!
Trzeciego dnia zmagań zawodniczki z gminy Brody na stadionie PGE Narodowy kibicowały najlepszym drużynom dziewczynek i chłopców do lat 10 i 12. Spotkania finałowe miały wyjątkową oprawę, nie tylko ze względu na miejsce rozgrywek. Rangę wydarzenia podniosła także transmisja w TVP Sport oraz obecność gości specjalnych. Na trybunach pojawili się m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Duda, który wręczył nagrody dla najlepszego zawodnika oraz zawodniczki Turnieju w kategoriach U-10 oraz U-12 a także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

W turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", w których dotychczas udział wzięło blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców, rywalizowały drużyny, które wcześniej nie miały sobie równych na etapie gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Nasze zawodniczki pokazały, że wolą walki, determinacją i ciężką pracą można osiągnąć tak wiele. Gratulujemy naszym piłkarkom i mamy nadzieję że to będzie dopiero początek ich wielkiej, sportowej przygody.

Skład Gmina Brody Team: Marysia Zając, Aleksandra Kozera, Maja Słyk, Natalia Góralska, Klaudia Wiśnios, Katarzyna Kozera, Nela Kromer, Małgorzata Łodej, Kaja Koszarska, Katarzyna Chrząstowska.

Trenerzy:Artur Góra, Hubert Stachura, Michał Karwacki.

Fot.: Dariusz Łodej, Artur Góra.

Poprawiony: wtorek, 05 lipca 2022 10:07
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.