Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Dla stowarzyszeń Szanse dla stowarzyszeń (zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Szanse dla stowarzyszeń (zdjęcia) Drukuj Email

stowarzyszenia-gmina-brody-szkola-ngo-spotkanie-integracja-i-rozwoj-horyzont-szansa-federacja-mNowy pakiet korzyści dla organizacji pozarządowych był tematem spotkania zorganizowanego 17 lutego br. przez Marzenę Bernat – wójta gminy Brody. Sebastian Gralec - prezes Stowarzyszenia „Integracja i Rozwój" z Kielc mówił o łatwych w pozyskiwaniu dotacjach unijnych oraz o projekcie konsolidacji stowarzyszeń.

Na spotkanie przyszło ponad 30 osób – przedstawicieli stowarzyszeń i szkół. Goście dowiedzieli się o dotacjach z projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw", z którego mogą skorzystać niedawno utworzone stowarzyszenia. Sebastian Gralec prezentował atrakcyjną propozycję wstąpienia do federacji stowarzyszeń „Horyzont" oraz „Szansa" dla organizacji oświatowych. Propozycje te rozwiązują duży problem zrzeszeń jakim jest prowadzenie księgowości i rozliczanie dotacji. Stowarzyszenie „Integracja i Rozwój" oferuje ponadto atrakcyjne szkolenia, bezpłatną promocję oraz konsultacje prawne. Do „Horyzontu" należy już stowarzyszenie „Nestor" z Brodów a kolejne organizacje z gminy zamierzają dołączyć do federacji. Przedstawiciele szkół publicznych dowiedzieli się o wsparciu „SiR" m. in. w pozyskiwaniu partnerów zagranicznych do programu „Erasmus +".

Po spotkaniu, Pani wójt rozmawiała z przedstawicielami stowarzyszeń. Zapewniała o wsparciu i pośrednictwie urzędu w pozyskiwaniu środków z tych progamów.

 

Zdjęcia:

 

Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 08:50
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?