Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Parafie

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nasi Złoci Jubilaci (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 04 lipca 2022 08:58

W dniu 3 lipca odbyła się uroczystość z okazji Złotego Jubileuszu piętnastu małżeństw z gminy Brody. Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody dekorowała ich prezydenckim Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Spotkanie miało miejsce w Domu Weselnym „Oczko”. Zdjęcie zbiorowe uczestników uroczystości.W dniu 3 lipca odbyła się uroczystość z okazji Złotego Jubileuszu piętnastu małżeństw z gminy Brody. Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody dekorowała Jubilatów prezydenckim Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Spotkanie miało miejsce w Domu Weselnym „Oczko".

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji małżonków. Odprawił ją ks. kan. Wojciech Zdon i ks. Paweł Laskowski. Zarówno w kościele jak i w sali weselnej pięknie grała Orkiestra Dęta Gminy Brody. - Od dnia ślubu wiedliście wspólne życie, pokonując trudności narzucone przez los. Wasz jubileusz jest wzorem i przykładem dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie – powiedziała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Następnie, wszyscy małżonkowie wypowiedzieli do siebie następujące słowa: „Dziękuję ci żono/ mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe". Kwiaty i prezenty dla Jubilatów wręczał Janusz Adamus – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach, Marek Maciukajć – członek Rady Powiatu Starachowickiego, Marta Prokop – Zastępca Wójta Gminy Brody. Uroczystość prowadzili: Łukasz Gołda – Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji oraz Lucyna Zaczek – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Przybyło wielu radnych, sołtysów a także rodziny osób odznaczonych. Na jubilatów czekała ozdobiona ławeczka, na której jubilaci robili sobie zdjęcia.

Prezydenckie medale otrzymali Złoci Jubilaci:
Maria i Ryszard Celary z Kuczowa, Teresa i Mieczysław Dziułka ze Stawu Kunowskiego, Genowefa i Adam Jeziorscy ze Stykowa, Stanisława i Marian Kępa z Kuczowa, Cecylia i Jerzy Kotulscy z Dziurowa, Lucyna i Marian Kryśkiewiczowie ze Stawu Kunowskiego, Maria i Michał Kuterowie z Brodów, Genowefa i Bogdan Lipcowie z Adamowa, Zofia i Ryszard Margulowie z Budów Brodzkich, Teresa i Stanisław Orczykowie z Brodów, Ewa i Marcin Szwugier z Adamowa, Mirosława i Witold Tomanek z Lubieni, Anna i Mieczysław Walkiewiczowie z Brodów, Janina i Kazimierz Wiśniewcy z Lipia, Irena i Jan Zającowie z Lubieni.

Poprawiony: czwartek, 07 lipca 2022 11:56
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.