Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Dostępność

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

II edycja ogólnopolskiego konkursu "Samorząd Promujący Zdrowie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 23 kwietnia 2021 13:32

Zapraszamy do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego "Samorząd Promujący Zdrowie". Po ubiegłorocznej edycji, która zakończyła się wielkim sukcesem i Uroczystą Galą Finałową w Pałacu w Otrębusach, rozpoczynamy kolejny nabór zgłoszeń samorządów z całej Polski. W konkursie "Samorząd Promujący Zdrowie" nagrodzimy oraz wskażemy opinii publicznej gminy, powiaty i samorządowe województwa, w których podejmowane są efektywne, nowoczesne i skuteczne działania na rzecz rozwoju ochrony zdrowia, profilaktyki zdrowego stylu życia i promocji aktywności fizycznej. Chodzi zarówno o przedsięwzięcia samorządowe mające na celu walkę z pandemią, jak i o wszystkie inne projekty i działania JST ukierunkowane na zdrowie, ekologię i sport.

Zapraszamy na stronę Konkursu:

www.samorzad-zdrowie.pl

Na zgłoszenia gmin, powiatów i samorządów wojewódzkich czekamy do 25 czerwca 2021 roku.

POBIERZ ZGŁOSZENIE TUTAJ:https://www.samorzad-zdrowie.pl/pliki/2021_zgloszenie_SPZ_B.doc

W bardzo wielu polskich samorządach realizowane są inicjatywy, projekty i inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju systemu ochrony zdrowia i umożliwiają mieszkańcom dostęp do nowoczesnych świadczeń. Samorządy często realizują również godne pochwały inicjatywy proekologiczne. Kilka przykładów:

Samorząd Województw Mazowieckiego udziela dofinansowania organizacjom pozarządowym na zwalczanie, przeciwdziałanie lub usuwanie skutków epidemii COVID-19,.
Jesienią 2020 roku gmina Gdańsk przekazała szpitalom marszałkowskim 1 mln zł, Gdynia 500 tys. zł, a Sopot 100 tys. zł na zakup środków ochronnych,
Gmina Kwidzyn wdrożyła nowatorski w skali kraju Program Ochrony Zdrowia Psychicznego,
Gmina Potęgowo przyłączyła się do akcji Koperta życia dla ochrony życia i zdrowia mieszkańców,
Częstochowa jako pierwsza w Polsce uruchomiła miejski program in vitro,
Tarnobrzeg walczy z problemami alkoholowymi, budując siłownie,
Żyrzyn wybudował wielofunkcyjną halę sportową,
Samorząd województwa opolskiego zainaugurował pionierski w skali kraju program zapobiegający otyłości,
Gmina Smyków zainwestowała w ostatnich latach w przedsięwzięcia ekologiczne ponad 10 milionów złotych, dzięki czemu wybudowano tam jedną z najnowocześniejszych w województwie oczyszczalni ścieków.

To tylko garść wybranych przykładów samorządowych przedsięwzięć w obszarze ochrony i promocji zdrowia oraz ekologii, które warto doceniać, i za które należy nagradzać! Nasz Konkurs służy wyróżnianiu i popularyzowaniu samorządów, które podejmują tego rodzaju inicjatywy. W dobie walki z COVID-19 taka aktywność samorządów wydaje się szczególnie ważna. Będziemy ją oceniać i nagradzać !

Jeśli Państwa gmina, powiat lub województwo spełnia choćby jedno z poniższych kryteriów, zapraszamy do udziału w II edycji naszego Konkursu. Kryteria brane pod uwagę w Konkursie "Samorząd Promujący Zdrowie":

Samorząd jest organem prowadzącym dla placówek ochrony zdrowia (np. szpitali, zakładów opieki zdrowotnej), które wyróżniają się wysoką jakością świadczonych usług i wysoką kulturą obsługi pacjenta,
Samorząd podjął aktywne działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz zwalczanie skutków pandemii,
Samorząd realizuje interesujące, oryginalne, wartościowe merytorycznie programy mające na celu promocję zdrowia, profilaktykę zdrowotną lub popularyzację zdrowego stylu życia,
Samorząd w sposób nowatorski i wartościowy wspiera ochronę środowiska,
Samorząd zrealizował inwestycje, które przyczyniają się w skali lokalnej do rozwoju aktywności fizycznej mieszkańców,
Samorząd podejmuje aktywne działania na rzecz rozwoju turystyki i rekreacji, ochrony przyrody, edukacji ekologicznej itp.

Zapraszamy do udziału w Konkursie, a w razie pytań do kontaktu z Organizatorem:

Quality Institute sp. z o.o. sp. k.
ul. Wolnego 4/200
40-857 Katowice
tel. /32/ 704 60 63 (w godz. 9.00-15.00)
tel. kom. 517 765 212
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara