Strona Główna Zabytki

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Inauguracja programu Dziecięca Piłka Ręczna PDF Drukuj Email


  W ramach tego działania nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przy wsparciu nauczycieli w -f zdobywają kompetencje metodyczne w prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie natomiast uczestniczą w ciekawych lekcjach w- f oraz sportowej rywalizacji podczas turniejów piłki ręcznej.

  Dzięki staraniom nauczycieli w- f Małgorzaty Tomczyńskiej z ZPO Styków i Artura Góry z ZSP Krynki program Dziecięca Piłka Ręczna realizowany będzie od grudnia 2019 do czerwca 2020 w szkołach w Stykowie i w Krynkach. Do realizacji tego przedsięwzięcia szkoły otrzymały sprzęt sportowy w postaci piłek do gry, bramek oraz koszulek. Program finansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

pilka-reczna-stykowM-konferencja-kielce-gmina-brody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara