Strona Główna Archiwum - wybory 2010r. Decydował każdy głos

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Decydował każdy głos PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 22 listopada 2010 10:10

DSC03064pmin21 listopada odbyły się wybory samorządowe. Na Wójta Gminy Brody wybrano Andrzeja Przygodę (3 210 głosów). Jego kontrkandydat - Lech Wysiadecki otrzymał 920 głosów. Ze względu na dużą przewagę głosów na dotychczasowego wójta (77,7% poparcia), nie będzie organizowana II tura wyborów. W okręgu Styków – Jabłonna zaledwie kilka głosów zadecydowało o wygranej. Pan Marek Jedliński zdobył mandat dzięki przewadze zaledwie dwóch głosów nad Panią Bożeną Moczydłowską.

W radzie zasiądzie siedmioro nowych osób. Najliczniejszą reprezentację ma Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Przygody (8 radnych). Największą frekwencję wyborczą stwierdzono w Krynkach – 66%. Dla całej gminy wartośc ta wynosiła prawie 48,5%.

 

Rozkład głosów w wyborach do rady Gminy Brody:
Na czerwono zaznaczono nazwiska nowych radnych.

Nr okręgu:

Granice okręgu

Liczba mandatów:

Komitet wyborczy:

Kandydat:

Liczba głosów:

1

Adamów

1

KWW M.ŁĘCKIEGO

Żak Alina Maria

64

KWW "ROZWÓJ POPRZEZ WIEDZĘ I PRACĘ"

Bernat Marzena Agata

130

KWW NASZA GMINA BRODY

Banasik Edward

16

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Kępa Tadeusz Józef

233

2

Brody, Budy Brodzkie

3

KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

Piwnik Mariusz Robert

124

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Cymerys Ignacy Kazimierz

245

Fogiel Ewa Maria

368

Gębura Krzysztof Jerzy

230

KWW M. ŁĘCKIEGO

Krzeszowski Zenon Andrzej

113


KWW NASZA GMINA BRODY

 

 

Kutera Aneta Ewa

106

Woźniak Dorota

93

Lis Wincenty

45

3

Dziurów

1

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Turek Szymon Robert

45

KWW LESZKA SARNY

Sarna Leszek Stanisław

87

KWW "JARZĘBINA"

Kiełek Wiesława Wanda

11

KWW WIEŚ NASZA MAŁA OJCZYZNA

Krzewski Dariusz Marcin

262

4

Krynki, Rudnik

2

KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

Rzeszowska Irena Bronisława

59

KWW PIOTRA SOŁTYSIKA

Sołtysik Piotr Paweł

218

KWW KRYSTYNY ŁĘCKIEJ

Łęcka Krystyna Maria

222

KWW NASZA GMINA BRODY

Żeber Zbigniew

73

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Adamus Janusz Jerzy

341

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Budzyń Tomasz

218

KWW M. ŁĘCKIEGO

Barańska Krystyna

106

KWW M. ŁĘCKIEGO

Głuszek Marian

32

5

Kuczów

1

KWW NASZA GMINA BRODY

Bujnowska Katarzyna Anna

36

KWW TERAZ KUCZÓW

Popis Andrzej Marcin

131

KWW "NIEZALEŻNI BRODY"

Jędrzejczyk Teresa Marianna

45

KWW "ROZWÓJ POPRZEZ WIEDZĘ I PRACĘ"

Koszarska Monika Marlena

34

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Pożoga Anna Renata

55

KWW M. ŁĘCKIEGO

Nowak Andrzej Edward

34

6

Lipie

1

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Sałek Ewa

88

KWW NASZA GMINA BRODY

Drabik Przemysław

62

7

Lubienia

1

KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

Nowak Michał Łukasz

46

KWW M. ŁĘCKIEGO

Dróżdż Rajmund Adam

96

KWW NASZA GMINA BRODY

Nowak Renata Katarzyna

53

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Głowniak Stanisław Aleksander

74

8

Młynek, Przymiarki

1

KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

Polański Robert Kazimierz

56

KWW M. ŁĘCKIEGO

Galas Karol Zygmunt

48

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Stąporek Jerzy

188

9

Ruda

1

KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

Szustak Beata

70

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Bernaciak Tadeusz Konstanty

183

10

Staw Kunowski, Bór Kunowski

1

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Roman Iwona Łucja

42

KWW M> ŁĘCKIEGO

Barański Cezary

12

KWW NASZA GMINA BRODY

Opozda Anna Małgorzata

34

KWW "NIEZALEŻNI BRODY"

Gębura Bogusława Ludmiła

74

11

Styków, Jabłonna

2

KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP

Biurkowski Michał

67

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Moczydłowska Bożena Zofia

129

KWW ANDRZEJA PRZYGODY

Kalisz Justyna Maryla

70

KWW "NIEZALEŻNI BRODY"

Wrona Stanisław Bogusław

136

Jedliński Marek Paweł

131

Wyniki wyborów do Rady Gminy Brody dostępne są na stronie:
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/260000/261102-o-261102-RDA-11.html?wyniki=1

 

Wybory na Wójta Gminy Brody:

Nr obwodu:

Adres

Przygoda Andrzej

Wysiadecki Lech

1

Szkoła Podstawowa w Adamowie

348

80

2

Urząd Gminy w Brodach

243

77

3

Szkoła Podstawowa w Dziurowie

299

89

4

Remiza Strażacka w Krynkach

383

149

5

Klub Rolnika w Kuczowie

256

67

6

Szkoła podstawowa w Lipiu

87

64

7

Szkoła Podstawowa w Lubieni – Lubienia

192

67

8

Szkoła Podstawowa w Lubienia - Młynek

244

42

9

Szkoła Podstawowa w Rudzie

230

26

10

Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim

73

39

11

Szkoła Podstawowa w Stykowie

295

85

12

Szkoła Podstawowa w Brodach

366

80

13

Szkoła podstawowa w Rudniku

147

51

14

Szkoła podstawowa w Borze Kunowskim

47

4

Wyniki wyborów Wójta Gminy Brody dostępne są na stronie:
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/260000/261102.html

 

Wykres poparcia dla kandydatów na wójta w poszczególnych obwodach głosowania:

wybory-wojt-min

Dla porównania, w poprzednich wyborach na wójta w 2008 roku (II tura) rozkład głosów przedstawiał się następująco.

 

 


 

Galeria zdjęć z pracy komisji wyborczych:


 

Nr obwodu:

Adres

Przygoda Andrzej

Wysiadecki Lech

1

Szkoła Podstawowa w Adamowie

348

80

2

Urząd Gminy w Brodach 

243

77

3

Szkoła Podstawowa w Dziurowie

299

89

4

Remiza Strażacka w Krynkach 

383

149

5

Klub Rolnika w Kuczowie

256

67

6

Szkoła podstawowa w Lipiu

87

64

7

Szkoła Podstawowa w Lubieni – Lubienia

192

67

8

Szkoła Podstawowa w Lubienia - Młynek

244

42

9

Szkoła Podstawowa w Rudzie

230

26

10

Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim

73

39

11

Szkoła Podstawowa w Stykowie

295

85

12

Szkoła Podstawowa w Brodach

366

80

13

Szkoła podstawowa w Rudniku

147

51

14

Szkoła podstawowa w Borze Kunowskim

47

4

Poprawiony: piątek, 11 kwietnia 2014 12:10
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara