logo-rii-jst-kolor

sip

Dwa złote krążki dla rzutowców z Brodów

glowneM-rzutowcy-zloci-medalisci
   Donata Żelazowska i Jan Kita z Brodów zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w wędkarstwie rzutowym. Rozegrane w Błoniu w dniach 20-22 września Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym okazały się zwycięskie dla dwójki zawodników reprezentujących kielecki Okręg PZW i Wędkarski Klub Sportowy „Kiełb" Brody.

Donata Żelazowska zwyciężyła w dwuboju multi w kategorii kobiet, co zapewnił jej daleki rzut na odległość w bezwietrznych warunkach- 89,96 m. To drugi tytuł Mistrza Polski w karierze tej zawodniczki. Złoty medal wśród mężczyzn w tym samym dwuboju wywalczył Jan Kita- wielokrotny medalista Mistrzostw Świata w konkurencjach multiplikatorowych, który również oddał bardzo daleki rzut na odległość- 109,11 m i tym samym zapewnił sobie już szósty tytuł mistrzowski w karierze.

Tydzień przed Mistrzostwami Polski odbyły się ostatnie zawody z cyklu Pucharu Polski i podsumowanie wszystkich rozegranych w tym sezonie startów- rozegrano je w Szamotułach. W całorocznej klasyfikacji Pucharu Polski Jan Kita zdobył pierwsze miejsce. Donata Żelazowska uplasowała się na trzeciej pozycji, mimo nieobecności na dwóch z pięciu rozgrywanych zawodów. Wysokie trzecie miejsce w trójboju spinningowym w najmłodszej grupie kadetów zapewniła sobie Nikola Serafin, również zawodniczka klubu „Kiełb" Brody. Wyjazdy na zawody nie byłyby możliwe bez dodatkowego finansowego wsparcia z Urzędu Gminy Brody.

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.