URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wakacje w kajaku

szkola-kajakarska-ruda-DSC03132-min7 lipca rozpoczęła się II edycja letniej szkoły kajakowej. Pod fachowym okiem Ryszarda Romana oraz Błażeja Dońca ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy, młodzież uczy się pływania kajakami. Jest to znakomita forma spędzania wolnego czasu podczas wakacji.

Baza szkoleniowa mieści się w Publicznym Gimnazjum w Rudzie. Zajęcia na wodzie odbywają się w dwóch grupach piętnastoosobowych i trwają dwie godziny dziennie. Podczas szkolenia dzieci uczą się prawidłowego wsiadania i wysiadania z kajaków, techniki wiosłowania, asekuracji aby nie wywrócić kajaka oraz prawidłowej i bezpiecznej ewakuacji przy wywrotce. Uczestnicy kursu swoje umiejętności będą mogli sprawdzić podczas „I Wyścigu Kajakarskiego o Puchar Wójta Gminy Brody". Serdecznie zapraszamy do kibicowania na molo w Rudzie, 19 lipca o godzinie 10.00.

 

 

 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara