Strona Główna Stowarzyszenia

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Unikaj uzależnień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
środa, 23 października 2019 14:37

GlowneM-uzaleznienia-brody-strona  W poniedziałek 21 października w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach odbyło się spotkanie edukacyjne psychologa, specjalisty w dziedzinie uzależnień Aleksandry Jaworskiej, współpracującej ze Stowarzyszeniem Profilaktyczno-Społecznym „AZYL" w Brodach, z młodzieżą szkolną. Dotyczyło ono szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień.


Na spotkanie przybyli członkowie Zarządu stowarzyszenia - prezes Marzena Miliczek, która na wstępie zabrała głos witając wszystkich przybyłych, skarbnik Adam Jankiewicz oraz wiceprezes Rajmund Gębura. Pani psycholog wyjaśniała uczniom czym są uzależnienia i w jaki sposób należy postępować aby się przed nimi uchronić. Omawiano –między innymi- kwestie uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz od Internetu i gier video. W czasie dyskusji młodzież zadawała wiele pytań, na które uzyskała wyczerpujące odpowiedzi.

Było to drugie z cyklu dziesięciu spotkań z młodzieżą szkolną, w przedziale wiekowym 12-15 lat, ze wszystkich szkół z terenu Gminy Brody (pierwsze odbyło się 7 października w Adamowie) zorganizowane przez Stowarzyszenie Profilaktyczno-Społeczne „AZYL", dzięki dotacji uzyskanej od Gminy Brody. Następne odbędą się: 28 października w PSP w Rudniku, 4 listopada w ZSP w Lubieni, 18 listopada w PSP w Stawie Kunowskim, 25 listopada w PSP w Dziurowie, 2 grudnia w ZSP w Krynkach, 9 grudnia w PSP w Lipiu oraz 16 grudnia w ZSP w Rudzie i ZPO w Stykowie.

Należy nadmienić, że Stowarzyszenie Profilaktyczno-Społeczne „AZYL" uruchomiło punkt konsultacyjny pomocy psychologicznej dla osób w trudnych sytuacjach życiowych, w którym porad udziela psychoterapeuta, specjalista w dziedzinie uzależnień, magister psychologii Aleksandra Jaworska. Punkt czynny jest w poniedziałki, w godzinach od 12.00 do 15.00 (z wyjątkiem dni świątecznych). Znajduje się w Brodach przy ulicy Starachowickiej 9, 27-230 Brody. Telefon kontaktowy: 575-439-067.

 

Poprawiony: czwartek, 24 października 2019 07:01
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara