Strona Główna Sport Jan Kita mistrzem świata!

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Jan Kita mistrzem świata! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 09 września 2011 08:34

kita-422_2_9_2011minDwudziestoletni Jan Kita z brodzkiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Wędkarskiego Klubu Sportowego ''Kiełb'', zdobył złoty medal seniorów w wędkarstwie rzutowym (castingu) w konkurencji „multi – cel”. Ponadto, sportowiec z  Brodów stanął na drugim miejscu podium w kategorii „multi – odległość”.  Mistrzostwa Świata w wędkarstwie rzutowym odbyły się w dniach od 31 sierpnia do 4 września br. w Hluboka nad Vltavou koło Czeskich Budziejowic.

Niespodziewany wyczyn debiutanta na zawodach tak wysokiej rangi to największa sensacja zawodów. Został on na mistrzostwach okrzyknięty „królem kategorii multi”.

Jan Kita mieszka w Brodach, II rok studiuje ekonomię na Politechnice Świętokrzyskiej. Wędkarstwo rzutowe trenuje od 3 lat. W 2010 roku zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski w Skierniewicach. W dniach 26-28 sierpnia, w Szamotułach k. Poznania odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym. Na tych zawodach Jan Kita zdobył złoty medal.  Obecnie zajmuje pierwszą pozycję w tabeli najlepszych zawodników  w Polsce. Decydujące dla młodego sportowca będą ostatnie z cyklu Pucharu Polski zawody w Inowrocławiu. (23 – 25 września br.). Okaże się wtedy czy Jan Kita obroni tytuł Mistrza Polski. Życzymy mu kolejnego sukcesu.

Zawody w castingu polegają na rzucaniu wędką z lekką muszką lub ciężarkiem do celu oraz na odległość.

 


Filmy z uroczystej dekoracji zawodników:

 

Kategoria "multi - cel".

 

Kategoria "multi - odległość":

 


 

Zdjęcia: (www.castingsport.pl)


 


 

Tabela wyników:
tabela-wynikow-m

Poprawiony: piątek, 09 września 2011 13:34
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara