Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Historyczne zwycięstwo

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Historyczne zwycięstwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 22 sierpnia 2011 14:05

mz-DSC04702minW minioną niedzielę, 21 sierpnia, w Rudzie odbył się był VI Turniej Piłkarski im. Stanisława Staszica. Po raz pierwszy wygrali go organizatorzy spotkania - drużyna „Czarnych Ruda”. Emocjonujący mecz finałowy z „Animexem” Starachowice zakończył się rzutami karnymi. Trzecie miejsce w turnieju zajęli piłkarze K.S. „Krynki”.

Bramkę, która przeważyła szalę zwycięstwa, strzelił kapitan drużyny – Krzysztof Michta. Od wójta Andrzeja Przygody i radnego Tadeusza Bernaciaka odebrał on puchar i dyplom za zajęcie pierwszego miejsca. Po meczu odbył się konkurs rzutów karnych dla kibiców zespołów o Puchar Prezesa firmy „Dachy Olesiński”. O trofeum walczyli, między innymi, radni: Tadeusz Bernaciak i Janusz Adamus, który zajął II miejsce. Najwięcej goli strzelił Łukasz Żak z Rudy.

Spotkanie odbyło się w atmosferze rodzinnego pikniku. Najwięcej powodów do radości mieli mieszkańcy Rudy – kibice i piłkarze z lokalnej drużyny. Po  turnieju, wszyscy mogli posilić się kiełbaskami z grilla, które jak co roku sponsorował Pan Tomasz Budzyń.

Wyniki spotkań:
*CZARNI Ruda  - KS Krynki   5 : 2 (3 : 1)
* KS Krynki - Animex Starachowice 2 : 5 (1 : 2)
*CZARNI Ruda  -Animex Starachowice 2 : 2  (1: 1), rzuty karne: 8 : 7

Sędzia: Konrad Rączka.


Składy drużyn:
Czarni Ruda:
Krzysztof Michta, Maciej Zawłocki, Bartłomiej Zawłocki, Wojciech Kania, Dariusz Kania, Szczepan Olesiński, Sławomir Kwiecień, Marcin Kozera, Rafał Gadkowski, Grzegorz Latała, Konrad Budzyń, Radosław Zawłocki.

Animex Starachowice:
Artur Boczek, Artur Sarzyński, Tomasz Opozda, Karol Mańka, karol Jakuboski, Janek Szymański, Kamil Radowiecki, Michał Matyjasik, Dawid Czajka, Marcin Furzyński, Bartosz Wójcik.

K.S. Krynki:
Patryk Majecki, Tomasz Janiec, Stanisław Sienniak, Łukasz Chudyk, Damian Mazur, Kamil Przybyś, Piotr Kania, Paweł Rzeszutek, Paweł Sadorski, Konrad Staporek, Piotr Kapusta.

 


 

Zdjęcia:


 

Poprawiony: wtorek, 23 sierpnia 2011 13:58
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara