Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Czwarte miejsce na świecie

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Czwarte miejsce na świecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leszek Kita, Mariusz Zawłocki   
wtorek, 20 lipca 2010 09:10

slowenia-minW  pierwszy weekend lipca, w słoweńskiej miejscowości Sostanj odbyły się Mistrzostwa Świata juniorów w wędkarstwie rzutowym (castingu). W zawodach wzięła udział reprezentacja Polskiego Związku Wędkarskiego. W śród nich był także Paweł Kita z klubu „Kiełb” (PZW koło Brody). Nasza drużyna  juniorów do lat 18 zajęła IV miejsce, ustępując Czechom, Niemcom oraz Chorwatom, którzy po latach dobijania się do światowej czołówki, zaskoczyli wszystkich zajmując pierwsze miejsce.

Czwarte miejsce wywalczyli: Damian Sobota, Mateusz Dąbrowski, Bartłomiej Kozyra i Paweł Kita. Pozostali reprezentanci Polski to: Oliwia Mośko z Katowic, Jagoda Żebrowska, Magdalena Kuza, Maciej Kuza z Buska – Zdroju i Kamil Sojka z Zamościa. Kierownikiem reprezentacji był Dionizy Mikołajczyk z Poznania, a trenerami Włodzimierz Targosz (okręg Poznań) i Jacek Kuza (okręg Kielce). Reprezentacja Polski, w kategorii juniorów zdobyła na mistrzostwach 10 medali, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe, zajmując za Czechami, II miejsce w klasyfikacji. W historii polskiego castingu tylko raz zanotowano lepszy wynik medalowy. Było to w 2007, na mistrzostwach Europy w Malmö.

Poprawiony: wtorek, 20 lipca 2010 12:12
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara