Strona Główna Sport Adamów będzie miał świetne drogi

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Adamów będzie miał świetne drogi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 28 lutego 2020 12:26

adamow-drogi-powiat-starosta-piotr-babicki-wojt-marzena-bernat-DSC02290mWielu mieszkańców Adamowa przybyło 27 lutego na zebranie wiejskie w miejscowej szkole. – Dzięki dobrej współpracy powiatu z gminą Brody jesteśmy bardzo blisko odnowienia wszystkich dróg powiatowych w sołectwie – powiedział obecnym Piotr Babicki - Starosta Starachowicki.

Jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, cztery inwestycje drogowe w Adamowie zakończą się w wakacje. Dzięki staraniom pani wójt i pana starosty, na trzy drogi powiat otrzymał 80% dofinansowania. Pieniądze na wkład własny przekazuje gmina. Prace na ul. Górnej od skraju cmentarza do ul. Kościelnej otrzymały rządowe wsparcie w wysokości 50%. Pieniądze na pozostałe koszty (wkład własny) tej inwestycji pochodzą w ok. dwóch trzecich z budżetu gminy a w ok. jednej trzeciej ze środków powiatu.

- Wbrew naszym planom, najpóźniej wykonany będzie odcinek ul. Szkolnej, który najpierw został zgłoszony do dofinansowania przez powiat w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Jestem spokojna o tę inwestycję choć jeszcze nie ma urzędowego potwierdzenia. Wniosek znajduje się wysoko na liście dróg wstępnie zaakceptowanych, Pozytywnie został on zweryfikowany przez urząd wojewódzki. Ponadto, znajduje się na pierwszym miejscu na liście priorytetowej Powiatu Starachowickiego - powiedziała Marzena Bernat Wójt Gminy Brody.

Na spotkaniu, mieszkańcy pytali o inne szczegóły związane z inwestycjami, np. wykonanie rowów czy podjazdów do domów. Janusz Adamus - Przewodniczący Rady Gminy w Brodach dziękował pani wójt i panu staroście za działania na rzecz mieszkańców. W spotkaniu uczestniczyła także radna Ewelina Piętak, Wioletta Kwiecień- Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brodach, Jarosław Trzebiński p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach oraz Sławomir Mąka - pracownik Urzędu Gminy Brody.

 

Poprawiony: piątek, 28 lutego 2020 13:16
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara