Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Kolejny sukces wędkarzy z Brodów

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Kolejny sukces wędkarzy z Brodów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Pokrzywka   
wtorek, 20 października 2009 06:56

wedkarstwoJan Kita z Koła Wędkarskiego w Brodach zajął trzecie miejsce w zawodach międzynarodowych w wędkarstwie. Zmagania odbyły się 10 października w czeskiej miejscowości Frydek-Mistek.

Ta przygraniczna czeska miejscowość sympatykom sportu z naszego regionu może kojarzyć się ze sportami siłowymi. Właśnie tam cyklicznie każdego roku odbywają się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc, w których startują zawodnicy Wikinga Starachowice. Po poprzedniej sobocie to miejsce dobrze kojarzyć będzie się jeszcze w zawodami wędkarskimi. Startujący z ramienia Koła Wędkarskiego w Brodach Jan Kita rywalizował w 5-cio boju juniorów.

W kategorii tej wywalczył 432 punkty co pozwoliło mu zając trzecie miejsce i z Czech powrócił z brązowym medalem. Do „srebra” zabrakło naprawdę niewiele, bowiem naszego zawodnika tylko o dwa punkty wyprzedził reprezentant gospodarzy Radim Novák. Tę kategorię zdominowali jednak Polacy. Najlepszym okazał się Paweł Sobota z Katowic, który zdobył 442 punkty.

Poprawiony: wtorek, 20 października 2009 07:10
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara