Siedem medali dla brodowian! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 13:17

wedkarstwo-rzutowe-casting-Jan-Kita-Pawel-Kita-Donata-Zelazowska-Brody-05-mW dniach 9-11 sierpnia 2013 w Sandomierzu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym. Zawodnicy Wędkarskiego Klubu Sportowego „Kiełb" z Brodów zdobyli tam aż siedem medali.

Tytuł Mistrza Polski w konkurencji multi obronił Jan Kita. Ponadto, brodowianin uzyskał maksymalną liczbę punktów w dwuboju, dzięki czemu pierwszy raz w życiu zdobył złoty medal w tej konkurencji.

Do tej kolekcji, Jan Kita dodał jeszcze brązowy medal w pięcioboju poprawiając swój wynik życiowy o 15 pkt. Rewelacyjnie spisała się także juniorka - Donata Żelazowska z Brodów, która zdobyła dwa srebrne medale. Wygrała też trudną walkę o brązowy medal, pokonując znacznie starsze rywalki. W swojej kategorii uzyskała ona drugą odległość - 81,97m. Osiągnięcia te pozwalają z wielkimi nadziejami patrzeć na młodą zawodniczkę. również zdobył brązowy medal. Po raz pierwszy jako senior, Paweł Kita stanął na podium mistrzostw Polski zdobywając brązowy medal. W Sandomierzu oddał najdłuższy rzut zawodów na odległość 101,91m. Kielecki okręg Polskiego Związku Wędkarskiego reprezentowało 9 zawodników. Troje z nich stanowili wspomniani zawodnicy WKS „Kiełb" Brody.

 Zdjęcia: (Fot. arch. WKS "Kiełb")

 

Poprawiony: poniedziałek, 19 sierpnia 2013 13:23