Strona Główna Sport Międzynarodowe sukcesy naszych biegaczy!

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Międzynarodowe sukcesy naszych biegaczy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 19 lipca 2013 11:32

Agnieszka-Filipowska-Mateusz-Borkowski-LKB-Rudnik-lekkaatletyka-swietokrzyskie-talenty-z-gminy-Brody-1mZłoty medal na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Utrechcie zdobył Mateusz Borkowski z Krynek. Ten występ przechodzi do historii sportu. Było to bowiem pierwsze od 10 lat zwycięstwo polskiego lekkoatlety podczas festiwalu młodzieży. Na zawodach, rewelacyjne, czwarte miejsce zajęła Agnieszka Filipowska z Młynka.

Zawody odbyły się 16 lipca. W zwycięskim biegu na 3000 m, Mateusz Borkowski z rewelacyjnym czasem 8:28:89. pobił swój rekord życiowy i rekord województwa świętokrzyskiego nie przekroczony od 17 lat. W Utrechcie, rekord życiowy i rekord województwa pobiła też Agnieszka Filipowska. Niewiele jej brakowało do medalu. Z czasem 9:56:34 zajęła IV miejsce w biegu na 3000 m. Oboje zawodnicy z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik" osiągnęli w Holandii najlepsze w tym roku czasy spośród polskich, młodych lekkoatletów.

 


 

Sylwester-Dudek-trener-KLB-Rudnik-gmina-BrodySylwester Dudek – trener zawodników LKB Rudnik: „Agnieszka i Mateusz mają za sobą pierwsze międzynarodowe osiągnięcie. Otwarła się przed nimi furtka do sportu wielkiego formatu. Jak nie braknie zdrowia i pracowitości wieszczę im dalsze sukcesy. Oboje są największymi, talentami w świętokrzyskiej lekkiej atletyce".

Poprawiony: piątek, 19 lipca 2013 12:50
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara