Strona Główna Sport Z orzełkiem na piersi

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Z orzełkiem na piersi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwester Dudek, Mariusz Zawłocki   
piątek, 19 lipca 2013 11:22

Agnieszka-Filipowska-Mateusz-Borkowski-lkb-rudnik-sport-reprentacja-Polska-Utrecht-m12 lipca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbyło się uroczyste ślubowanie reprezentantów Polski. W tym gronie znalazła się Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik". Młodzi sportowcy, tego samego dnia pojechali do Utrechtu w Holandii na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy.

Na ślubowanie 95 najlepszych polskich sportowców i trenerów przybyła p. minister sportu Joanna Mucha. Dla naszych zawodników uroczystość ta była ogromnym przeżyciem.  Po raz pierwszy jako reprezentanci Polski, ze wzruszeniem powtarzali słowa ślubowania. Z województwa świętokrzyskiego, w spotkaniu uczestniczyli: Mateusz Borkowski, Agnieszka Filipowska, Sylwester Dudek (trener) oraz pan Wiesław Filipowski – ojciec Agnieszki.

Wyjazd do Utrechtu sponsorował Polski Komitet Olimpijski oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.

 

 

 Zdjęcia: (Fot.: S. Dudek)

 

Poprawiony: piątek, 19 lipca 2013 11:32
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara