Strona Główna Służba zdrowia

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Bal absolwentów w Krynkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
wtorek, 18 czerwca 2019 16:52

  GlowneM-bal-absolwentow-2019
   W sobotę 15 czerwca absolwenci klasy VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach wspólnie zatańczyli tradycyjnego poloneza, kończąc swoją naukę w tej placówce oświatowej.

   Dla gimnazjalistów był to bal pożegnalny. Po 20 latach funkcjonowania Gimnazjum zakończyło swoją działalność. Wśród gości zaproszonych na to wydarzenie była Pani Wójt Marzena Bernat, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Brody Tomasz Budzyń i Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody Dorota Grudnicka-Glina.
   Po okolicznościowych wystąpieniach wygłoszonych przez Dyrektora ZSP w Krynkach Grzegorza Księżaka, Panią Wójt oraz przedstawicieli uczniów i rodziców, a także po pięknym wykonaniu przez uczennicę Emilię Nowak utworu "Niech żyje bal", padła komenda "Poloneza czas zacząć".
   Absolwenci zaprezentowali swoje znakomite umiejętności taneczne. Taniec zrobił na wszystkich duże wrażenie i został nagrodzony gromkimi oklaskami.
   W dalszej części uroczystości Pani Wójt Marzena Bernat i Pan Dyrektor Grzegorz Księżak złożyli absolwentom gratulacje oraz najlepsze życzenia i wręczyli drobne upominki rzeczowe. Po części oficjalnej młodzież udała się na poczęstunek, po którym wszyscy bawili się przy muzyce DJ Matiego.

 


  

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 17:01
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara