Strona Główna Rezerwaty

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Festyn Rodzinny w Stykowie (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email

    Podczas występów artystycznych swoje umiejętności zaprezentowały maluchy i uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie. Był taniec pszczółek w wykonaniu przedszkolaków, występ "kredeczek" z klasy "0", pękny taniec z flagami, pokaz strojów historycznych, wspólny "koci taniec" dzieci i rodziców, taniec z chustami, dwuosobowy bieg z balonikiem i inne biegi sprawnościowe.

   Poza tym rozegrano wiele  konkurencji rodzinnych: Ubijanie piany z jajek na czas, przyklejanie mamom jak największej ilości kolorowych piegów w jak najkrótszym czasie, jedzenia ciastek na czas czy odnajdywanie swojego dziecka z zawiązanymi oczami po jego głosie. Można było nauczyć się pięknego tańca - "Belgijki" oraz przejść szybki kurs Zumby. Swój repertuar przedstawiły zespoły "Echo Adamowa" i starachowicki tercet wokalno-instrumentalny "Trio".
   Na festyn przybyła grupa motocyklistów, którzy prezentowali swoje wspaniałe maszyny. Dzieci tłumnie korzystały z nadmuchiwanych zjeżdżalni a wszyscy którzy poczuli się głodni mieli duży wybór stoisk z regionalną i ekologiczną żywnością oraz klasycznego grilla z gorącymi kiełbaskami. Wszyscy świetnie się bawili i była to bardzo udana impreza rodzinna, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

   Wśród gości Festynu Rodzinnego znaleźli się Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, radni Gminy Brody Jadwiga Bonia, Janusz Adamus i Andrzej Jagieła, przewodniczący Rady Gminy Brody Stanisław Wrona oraz przewodniczący Rady Powiatu Starachowickiego Tomasz Margula. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, bez pomocy których impreza nie mogłaby się odbyć.Fot. R. Gębura 

Poprawiony: piątek, 12 października 2018 07:00
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara