Strona Główna Ogłoszenia Dla stowarzyszeń Jak oczyścić zalew - badania

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Jak oczyścić zalew - badania Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   

zalew-analiza-jakosci-wody-01-minRozpoczęto kompleksową analizę jakości wody w Zalewie Brodzkim. Koło mostu w Stykowie i na zbiorniku Ruśnia ustawiono boje pomiarowe. Ponadto przy pięciu głównych ciekach zasilających zalew zostały zamontowane automatyczne rejestratory. Badania mają na celu opracowanie planu zmniejszenia ilości głównych zanieczyszczeń, które trafiają do wód powierzchniowych.

Zadanie realizowane będzie w latach 2018 – 2019 przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie. Całkowity jego koszt przewidziany jest na kwotę 640 tys. zł. Zarządca akwenu otrzyma dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 400 tys. zł. Dane zbierane będą przez 20 miesięcy. Po ich przeanalizowaniu, opracowany zostanie program zmniejszenia emisji związków biogennych. Przeprowadzone będą również testy technologii redukcji osadów w zbiorniku po to, by wybrać najbardziej efektywną metodę oczyszczania.

 

Poprawiony: wtorek, 24 lipca 2018 07:41
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara