Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Ostrzeżenie przed zagrożeniem ptasią grypą na terenie powiatu starachowickiego

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Ostrzeżenie przed zagrożeniem ptasią grypą na terenie powiatu starachowickiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 05 marca 2021 15:24

W związku ze złą sytuacją epizootyczną dotyczącą coraz większej liczby stwierdzonych ognisk i przypadków ptasiej grypy (HPAI) przekazujemy informacje Powiatowego Lekarza Weterynarii w Starachowicach, dotyczącą realnego zgrożenia wystąpieniem na terenie powiatu starachowickiego wysoce zjadliwej grypy ptaków. W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Starachowicach prosi o niezwloczne powiadamianie w przypadku stwierdzenia zwiększonej śmiertelności drobiu (kury, kaczki, indyki, gęsi) jak również zauważonych padłych ptaków dzikich takich jak kaczki, łabędzie i gęsi. Ma to na celu szybkie i skuteczne wykrycie choroby oraz jej skuteczną likwidację.

W załącznikach poniżej do pobrania czegółowe informacje.
Kliknij aby pobrać plakat informacyjny dotyczący zasad ochrony przed ptasią grypą w formacie JPG rozmiar 119 kilobajtów.

Kliknij aby pobrać apel ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz głónego lekarza weterynarii do hodowców drobiu w formacie PDF rozmiar 270 kilobajtów.

Kliknik aby pobrać komunikat powiatowego lekarza weterynarii w starachowicach dotyczący grypy ptaków w formacie PDF rozmiar 205 kilobajtów.

Poprawiony: piątek, 05 marca 2021 15:54
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara