Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
poniedziałek, 21 grudnia 2020 10:30

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas radosny, rodzinny - to czas, kiedy pomagamy bliźnim, ubieramy choinkę, przyozdabiamy dom, szukamy prezentów dla bliskich, przygotowujemy świąteczne potrawy. Pomoc w tych przygotowaniach oferują nam ...podmioty ekonomii społecznej (spółdzielnie socjalne, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, fundacje, itp.)-tj. podmioty, które zatrudniają i wspierają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym (np. osoby niepełnosprawne) a dochód ze sprzedaży inwestują w cele społeczne m.in. na integrację społeczną i zawodową osób zagrożonych marginalizacją i tworzenie nowych miejsc pracy w sektorze ekonomii społecznej.

Dlatego też gorąco zachęcam Państwa do odwiedzin Świątecznego Kiermaszu Ekonomii Społecznej na stronie www.es.umws.pl  i skorzystania ze świątecznej oferty świętokrzyskich podmiotów ekonomii społecznej. Znajdą tam Państwo ofertę m.in. 0 spółdzielni socjalnej „Kazimierskie smaki" z gminy Kazimierza Wielka, Zakładu Aktywności Zawodowej „SMACZEK" z Kielc, przedsiębiorstwa społecznego „LEŚNE ZACISZE" z gminy Oksa, gdzie zamówić można potrawy świąteczne i pyszne ciasta; 0 Warsztatów Terapii Zajęciowej w Końskich i Jędrzejowie, Zakładów Aktywności Zawodowej w Kielcach i Końskich, Stowarzyszenia „Jędrzejowska Galeria na szlaku", gdzie zakupić można piękne, niepowtarzalne i wyjątkowe ozdoby świąteczne oraz gwiazdkowe prezenty.
Jednocześnie bardzo Państwa proszę o rozpowszechnienie informacji o Świątecznym Kiermaszu Ekonomii Społecznej wśród swoich pracowników i mieszkańców, tak aby informacja o świątecznej ofercie podmiotów ekonomii społecznej dotarła do jak największej liczby osób.
Linki:
http://www.es.umws.pl/swiatecznv-kiermasz-ekonomii-spolecznei
http://www.es.umws.pl/aktualnosci/item/280-swiatecznv-kiermasz-ekonomii-spolecznei-online
Gorąco zachęcam do dokonywania świadomych i odpowiedzialnych społecznie zakupów, wspierając jednocześnie osoby niepełnosprawne i bezrobotne, nie tylko w tym przedświątecznym czasie. Liczy się każde zamówienie i każda usługa. Wspierajmy pracę osób z niepełnosprawnościami i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. #Wspierajmy ekonomię społeczną.

Pozdrawiam serdecznie;
Katarzyna Wierzbicka

inspektor

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
Oddział Projektów i Funduszy
Urzą Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
te. 41/342-11-40
fax. 41/344-30-94
al.IX Wieków Kielc 3, 25-519 Kielce.
www.swietokrzyskie.pro

Poprawiony: środa, 10 lutego 2021 12:46
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara