Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Nowa edycja nagrody "Semper Fidelis"

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowa edycja nagrody "Semper Fidelis" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
środa, 24 czerwca 2020 14:00

semper-M-fidelis-grafika-publ  
    Przekazujemy informację, zgodnie z którą do Wojewody Świętokrzyskiego wpłynęło pismo Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Pana dr. Jarosława Szarka zawiadamiające o przyznaniu po raz pierwszy w 2019 roku Nagrody „Semper Fidelis".

    Wyróżnienie to jest corocznie przyznawane osobom, instytucjom i organizacjom społecznym za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu dziedzictwa Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej, których działalność publiczna pozostaje zbieżna z ustawowymi celami IPN. Laureatów wyłoni Kapituła, której przewodniczącym jest Prezes IPN.

   W swym piśmie Prezes IPN zaznacza, że na Kresach pozostały relikwie dawnej Rzeczypospolitej - źródło naszej tożsamości, tradycji, kultury. Wszyscy, którzy poświęcają się ratowaniu tych pamiątek, przywracaniu i utrwalaniu pamięci o historii tych ziem, zasługują na szczególne uznanie i wdzięczność obecnych i przyszłych pokoleń Polaków.

   Prezes IPN w imieniu Kapituły Nagrody zaprasza do wytypowania i przesyłania kandydatur do drugiej edycji Nagrody „Semper Fidelis". Zgłoszenia do Nagrody odbywają się za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie internetowej www.ipn.gov.pl  w zakładce „Konkursy i Nagrody - Nagroda Semper Fidelis". Kandydatury można przesyłać do 15 lipca br. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wnioski należy przesyłać jedynie za pomocą wspomnianego formularza.

   Link do strony: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/konkursy-i-nagrody/nagroda-semper-fidelis
   Prezes IPN dodaje, że Kapituła ma możliwość przyznania nie więcej niż pięciu nagród osobom, instytucjom i organizacjom, które działają zarówno w kraju, jak i za granicą na rzecz upamiętniania dziedzictwa Kresów Wschodnich. Jedna z przyznawanych nagród może zostać nadana pośmiertnie. Nagroda ma charakter honorowy. W czasie uroczystości wręczenia nagród laureat otrzymuje pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Prezes IPN zwracam się z uprzejmą prośbą o możliwie szerokie rozpropagowanie informacji o kolejnej edycji Nagrody „Semper Fidelis".

niepodleglaM-logo

 

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 24 czerwca 2020 14:41
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara