Strona Główna Ogłoszenia Hiszpania i Turcja w wielu odsłonach – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krynkach

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Hiszpania i Turcja w wielu odsłonach – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krynkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow, Iwona Łata   
środa, 22 maja 2019 07:39

Mwarsztaty-jezykowe-szkola-krynki-glowne

 

Wolontariusze europejscy z Hiszpanii oraz Turcji gościli w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach w dn. 21.05.2019r.Dzięki interaktywnym warsztatom prowadzonym w języku angielskim, w atrakcyjny sposób przybliżyły uczniom różne aspekty kultury krajów.


Zajęcia z obcokrajowcami polegały w głównej mierze na prezentacji krajów, z których pochodzą. Głównym założeniem tego rodzaju zajęć jest ćwiczenie w praktyce języka angielskiego oraz zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej. Trzeba przyznać, że nasi goście stworzyli bardzo ciekawe prezentacje tematyczne, dzięki którym nasi uczniowie dowiedzieli się naprawdę dużo o tradycyjnych potrawach oraz najpopularniejszych składnikach kuchni hiszpańskiej oraz tureckiej. Rozmowa po angielsku okazała się dla wielu bardzo naturalna.


Podzieleni na grupy warsztatowe uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi tworzyli plakaty promujące naukę języków obcych.
Niemałym wyzwaniem, z którym jednak wszyscy poradzili sobie doskonale, były łamańce językowe w języku angielskim, polskim, hiszpańskim oraz tureckim.
Uczniowie uczestniczący w zajęciach warsztatowych, prezentowali tradycyjne potrawy polskie, ich składniki i sposób przyrządzania. Bardzo interesującym punktem warsztatów była wspólna degustacja przygotowanych polskich potraw.
Nasi przyjaciele z Hiszpanii oraz Turcji uświadomili nam, jak wiele korzyści przynosi nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę.

 

Wizyta wolontariuszy w naszej szkole łączyła w sobie elementy nauki i zabawy, stanowiła doskonałą motywację do działania.
Ależ to był dzień! Jest wiele powodów, dla których warto uczyć się języków obcych. Nie traktujmy ich tylko jako szkolny przymus, ale jako przepustkę do lepszego świata i szerszych możliwości.
Mamy nadzieję, że wizyta wolontariuszy utwierdziła naszych uczniów w przekonaniu, że warto poznawać inne języki.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę.Ten dzień był pełen niezapomnianych wrażeń!

Organizatorkami wydarzenia były: p. Iwona Łata oraz p. Bożena Kozłowska.

 

fot: ZSP Krynki

 

 

Poprawiony: czwartek, 23 maja 2019 09:11
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara