Strona Główna Ogłoszenia Sołtysi i rady sołecki wybrane

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sołtysi i rady sołecki wybrane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
czwartek, 18 kwietnia 2019 10:49

tabliczka-soltys1
  Od stycznia do kwietnia br. we wszystkich szesnastu sołectwach Gminy Brody trwały wybory sołtysów i rad sołeckich na nową kadencję.

    W styczniu przeprowadzono wybory w dwóch sołectwach - Krynki i Ruda w związku z rezygnacja sołtysów. W kwietniu przeprowadzono cykl zebrań wiejskich w pozostałych czternastu sołectwach naszej gminy, podczas których wybrano nowych sołtysów i rady sołeckie. Obecnie obowiązuje nowa ordynacja wyborcza, zgodnie z którą wybory sołeckie przeprowadzane są w sposób tajny i bezpośredni. Od tej kadencji sołtysi i rady sołeckie będą pełnić swoje funkcje przez pięć lat, a nie przez cztery, tak jak poprzednio.

Przedstawiamy nazwiska sołtysów i członków rad sołeckich na kadencje 2019-2024:

1. Sołectwo Adamów- Sołtys Lech Suswał.
   Rada Sołecka: Wioletta Kwiecień, Julita Szewczyk, Marlena Kołatka, Anna Szybalska, Ewelina Paprot, Iwona Rurarz, Edyta Wzorek, Dariusz Glina.

2. Sołectwo Brody - Sołtys Maria Jagieła.
   Rada Sołecka: Grzegorz Adamus, Halina Kalinowska, Ryszard Kutera, Wiesława Pajda, Anna Walkiewicz, Zenon Krzeszowski, Halina Malinowska.

3. Sołectwo Bór Kunowski - Sołtys Renata Kita.
   Rada Sołecka: Krzysztof Dąbrowski, Paulina Gut, Krzysztof Grudniewski, Adam Dydak.

4. Sołectwo Budy Brodzkie – Sołtys Joanna Kutera.
   Rada Sołecka: Ilona Orkisz, Małgorzata Bzymek, Anna Kurek, Ernest Jarocha, Krzysztof Walas.

5. Sołectwo Dziurów - Sołtys Marian Bębas.
    Rada Sołecka: Wiesława Kiełek, Elżbieta Zapała, Joanna Kot, Danuta Sułek, Bogumiła Kusiak, Barbara Bidzińska, Anna Rejkowicz, Marianna Łodej, Lucyna Kaczan, Marianna Karwacka.

6. Sołectwo Jabłonna – Sołtys Aneta Jankowicz.
   Rada Sołecka: Justyna Kalisz, Danuta Bielecka, Danuta Jóźwik, Iwona Orzeł.

7. Sołectwo Krynki - Sołtys Joanna Kudelska.
   Rada Sołecka: Kamil Kutera, Grzegorz Turek, Józef Truchlewski, Łukasz Ubermanowicz, Barbara Zaczek, Magdalena Barańska.

8. Sołectwo Lipie - Sołtys Danuta Głowacka.
   Rada Sołecka: Katarzyna Działak, Elżbieta Złomek, Zbigniew Kiełek, Kazimierz Dyląg, Aldona Cieślik.

9. Sołectwo Lubienia - Sołtys Jerzy Janiec.
   Rada Sołecka: Mariusz Szurek, Katarzyna Bernaciak, Wiesław Krawczyk, Kamil Lis, Grzegorz Falkiewicz, Marlena Lis, Robert Ciepielewski.

10. Sołectwo Młynek - Sołtys Teresa Borowiecka.
     Rada Sołecka: Paweł Zięba, Małgorzata Świrta, Józefa Leszczyńska, Maria Chrzanowska, Mirosława Filipowska, Honorata Janiec.

11. Sołectwo Przymiarki - Sołtys Weronika Farys.
     Rada Sołecka: Anna Duda, Karolina Farys-Margula, Arkadiusz Galas, Jolanta Kęsak, Halina Kosmala.

12. Sołectwo Ruda – Sołtys Mariusz Murzyn.
     Rada Sołecka: Monika Kwiecień, Stanisław Mąka, Mariusz Niekłań, Konrad Neska, Robert Zawłocki, Krystyna Bidzińska, Rafał Knafel.

13. Sołectwo Rudnik - Sołtys Dorota Walkiewicz.
     Rada Sołecka: Sylwester Dudek, Małgorzata Krupka, Krzysztof Wojciechowski, Ewa Krupka, Allmaz Kosmala.

14. Sołectwo Staw Kunowski - Sołtys Katarzyna Wiącek.
     Rada Sołecka: Anna Makowska, Katarzyna Szymańska, Katarzyna Lech, Małgorzata Klepacz.

15. Sołectwo Styków - Sołtys Bożena Moczydłowska.
    Rada Sołecka: Paweł Grudniewski, Aneta Kwiecień, Anna Kania, Justyna Major, Halina Szary.

16. Sołectwo Kuczów - Sołtys Agnieszka Jeziorska.
     Rada Sołecka: Angelika Maciejczak, Andrzej Popis, Justyna Mazurek, Anna Gębura, Irmina Walkiewicz, Aneta Kania.

 

 

 

Poprawiony: piątek, 19 kwietnia 2019 07:08
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara