Strona Główna Ogłoszenia Bałkany - kraina mostów i tuneli

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Bałkany - kraina mostów i tuneli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
wtorek, 12 marca 2019 14:46

prelekcja-andzrej-cygan-gbp-lubienia-01-min
  W filii Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubieni odbyła się ciekawa prelekcja, którą poprowadził pan Andrzej Cygan. Przedstawił prezentację multimedialną z pięknymi zdjęciami tuneli, gór, przyrody bałkańskiej.

Zaproszony gość jest podróżnikiem, pasjonatem i znawcą kolei, autorem książek "Starachowickie Kolejki Wąskotorowe", "Z szacunkiem o Wąskotorówkach". Do wyprawy na Bałkany zainspirował go film Emira Kusturicy bałkańskiego reżysera i scenarzysty pt. "Życie jest cudem". Jednym z wątków filmu jest praca głównego bohatera architekta Lucki nad połączeniem kolejowym pomiędzy bośniackim miasteczkiem a Serbią. Planowane jest kolejne spotkanie które będzie dotyczyło historii kolei wąskotorowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 12 marca 2019 14:58
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara