Strona Główna Ogłoszenia Od lipca rusza program „Dobry start"

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Od lipca rusza program „Dobry start" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Martyna Kutera, Rajmund Gębura   
poniedziałek, 25 czerwca 2018 14:49

300-plus-logo  
     Od 1 lipca 2018 r. rusza nowy program rządowy „Dobry start", w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko.


   Świadczenie przysługuje niezależnie od dochodu, na dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 roku życia. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności świadczenia będą wypłacane do 24 roku życia.
Na dziecko odbywające roczne przygotowanie przedszkolne świadczenie „Dobry start" nie przysługuje.

   Wnioski o wypłatę świadczenia „Dobry start" będzie można składać od 1 lipca drogą elektroniczną za pomocą portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej, podobnie jak przy świadczeniu „500+".
Od 1 sierpnia przyjmowane będą wnioski składane drogą tradycyjną (papierowo), jednocześnie można składać wnioski drogą elektroniczną. Mieszkańcy Gminy Brody mogą złożyć wniosek w Urzędzie Gminy na sali konferencyjnej (parter), w godzinach przyjęć interesantów: poniedziałek w godz. 09.00-15.00, wtorek – piątek w godz. 08.00-14.00

W przypadku złożenia w okresie lipiec-sierpień prawidłowo wypełnionego wniosku, jego rozpatrzenie i wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września danego roku. W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Ostatnim terminem złożenia wniosku „Dobry start" jest miesiąc listopad. W trosce o Państwa wygodę i usprawnienie obsługi, zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną już od lipca. Prosimy o uważne i kompletne wypełnienie wniosku, co znacznie skróci czas oczekiwania na jego rozpatrzenie.

Więcej o programie "Dobry Start".


          500-plus-logoOd 1 lipca drogą elektroniczną a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w Urzędzie Gminy w Brodach na sali konferencyjnej (parter) będzie można również składać wnioski o świadczenie wychowawcze z Programu „Rodzina 500+", świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

   Harmonogram przyjmowania wniosków w sprawie: świadczenia z programu DOBRY START, Rodzina 500+, świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego.

   Poniedziałek 9.00 – 15.00
   Wtorek- Piątek 8.00 – 14.00

300-plus-tabelka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych terminów.

Więcej o programie "Rodzina 500 plus".

 

Wniosków w formie papierowej przyjmowane są w sposób dogodny dla mieszkańców - zobacz film.

Poprawiony: środa, 01 sierpnia 2018 10:58
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara