Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Od lipca rusza program „Dobry start"

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Od lipca rusza program „Dobry start" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Martyna Kutera, Rajmund Gębura   
poniedziałek, 25 czerwca 2018 14:49

300-plus-logo  
Od 1 lipca 2019 drogą elektroniczną za pomocą portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej będzie można składać wnioski o świadczenie wychowawcze z Programu „Rodzina 500+", wnioski o wypłatę świadczenia „Dobry start", świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Natomiast od 1 sierpnia 2019 przyjmowane będą wnioski składane drogą tradycyjną (papierowo), jednocześnie można składać wnioski drogą elektroniczną.

Świadczenie z programu ,, Dobry start'' przysługuje niezależnie od dochodu, na dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 roku życia. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności świadczenia będą wypłacane do 24 roku życia. Na dziecko odbywające roczne przygotowanie przedszkolne świadczenie „Dobry start" nie przysługuje.
W przypadku złożenia w okresie lipiec-sierpień prawidłowo wypełnionego wniosku, jego rozpatrzenie i wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września danego roku. W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Ostatnim terminem złożenia wniosku „Dobry start" jest miesiąc listopad.

Mieszkańcy Gminy Brody mogą złożyć wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brodach (pokój nr 2, pokój nr 12), w godzinach przyjęć interesantów:
poniedziałek w godz. 09.00-15.00 , wtorek–piątek w godz .08.00-14.00. W trosce o Państwa wygodę i usprawnienie obsługi, zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną już od lipca. Prosimy o uważne i kompletne wypełnienie wniosku, co znacznie skróci czas oczekiwania na jego rozpatrzenie.

Więcej o programie "Dobry Start".


          500-plus-logo

Od 1 lipca drogą elektroniczną a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w Urzędzie Gminy w Brodach na sali konferencyjnej (parter) będzie można również składać wnioski o świadczenie wychowawcze z Programu „Rodzina 500+", świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

   Od 1 lipca 2019 r. rusza program „Rodzina 500+", który obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochód rodziny. Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego 500 + na nowych zasadach należy złożyć wniosek w okresie od 01 lipca 2019r. do 30 września 2019r. Złożenie wniosku do 30 września 2019r. gwarantuje rodzicowi wypłatę z wyrównaniem od miesiąca lipca. Jeżeli natomiast rodzic złoży wniosek po 30 września 2019r., świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.
   Harmonogram przyjmowania wniosków w sprawie: świadczenia z programu DOBRY START, Rodzina 500+, świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego.

500-plus-terminy

 

 Szczegółowe informacje po kliknięciu w poniższy link:
http://brody.info.pl/ogloszenia/3613-od-1-lipca-rusza-przyjmowanie-wnioskow-na-swiadczenia-gmina-brody-powiat-starachowicki.html


Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych terminów.

Więcej o programie "Rodzina 500 plus".

 

Wniosków w formie papierowej przyjmowane są w sposób dogodny dla mieszkańców - zobacz film.

Poprawiony: poniedziałek, 17 czerwca 2019 16:13
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara