Strona Główna Ogłoszenia PIT przez internet

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

PIT przez internet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 04 marca 2010 12:15

PITZapraszamy do rozliczania się z urzędem skarbowym poprzez internet. Przedstawiamy pięć kroków do prawidłowego wypełnienia i wysłania zeznania podatkowego:

Krok I

Ściągnij i uruchom aplikację e-Deklaracje Desktop ze strony www.e-deklaracje.gov.pl. To prosty i intuicyjny program.

Dzięki niemu szybko i bez problemu złożysz swoje zeznanie podatkowe. Informacje i wskazówki w zakładce „Do pobrania”.

Krok II

Wybierz i wypełnij Twój formularz PIT.

Program jest bardzo przyjazny dla użytkownika - „podpowiada” dalsze kroki i sam wypełnia niektóre pola. W aplikacji można stworzyć własny profil użytkownika. Dzięki temu dane raz wprowadzone do profilu są automatycznie umieszczane w odpowiednich polach nowego formularza. Program zapamiętuje też kopie robocze wypełnionych formularzy i wcześniej złożone deklaracje. Jeśli mimo to będziesz miał wątpliwości, zawsze możesz sięgnąć po informacje i wskazówki w zakładce „Instrukcje”.

Krok III

Wprowadź dane autoryzujące do podpisania zeznania. Aby skutecznie wysłać zeznanie podatkowe nie musisz posiadać tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Wystarczy, że w danych autoryzujących do podpisania zeznania wpiszesz w polu „Kwota przychodu z zeznania za poprzedni rok” kwotę przychodu z zeznania lub rocznego obliczenia podatku za rok 2008 albo wartość „0” (zero) w przypadku gdy za rok 2008 nie zostało złożone żadne zeznanie lub obliczenie.

Krok IV

Wyślij swoje zeznanie. Przed wysłaniem sprawdź swoje dane.

Krok V

Pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru – tzw. UPO. Po wysłaniu Twoich danych nasza aplikacja odbiera numer referencyjny, który służy do automatycznego pobrania Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO). Po pobraniu UPO ręcznie lub automatycznie, Twoje zeznanie zostanie sklasyfikowane jako odrzucone albo przyjęte przez system e-Deklaracje. Prawidłowo złożony dokument uzyska status 200 – „Przetwarzanie dokumentu zakończone poprawnie”. Wyświetl UPO - po czym dane z dokumentu wydrukuj. Pamiętaj, że Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) jest jedynym dowodem potwierdzającym złożenie zeznania w formie elektronicznej.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

- Kto może wysłać PIT przez Internet?

- Każdy, kto rozliczając się za 2009 rok posługuje się formularzami PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 wraz z załącznikami do tych deklaracji.

 

- Co zrobić, żeby móc się rozliczyć wspólnie z małżonkiem?

- W przypadku zeznań składanych wspólnie przez małżonków, wymagane jest złożenie do właściwego urzędu skarbowego (osobiście lub za pośrednictwem poczty) pełnomocnictwa małżonka na formularzu UPL-1 (do pobrania na http://e-deklaracje.gov.pl/index.php?page=formularze), chyba, że w ramach rozliczeń za rok 2008 lub lata wcześniejsze takie pełnomocnictwo (UPL-1) lub upoważnienie (ZAW i ZAS) zostało już złożone i nadal obowiązuje.


Pomocą w sprawie procedur składania deklaracji służy Krajowa Informacja Podatkowa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00. Telefony: dla stacjonarnych – 0 801 055 055, dla komórkowych –(22) 330 03 30. Pomoc w sprawie problemów technicznych przy obsłudze systemu świadczy Pomoc Techniczna systemu e-Deklaracje, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Telefon (22) 694 49 74; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: czwartek, 04 marca 2010 12:46
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara