Strona Główna Ogłoszenia Redukcja filii bibliotecznych

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Redukcja filii bibliotecznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 26 listopada 2009 09:10

mz-bibl-bro8mWójt Gminy w Brodach informuje, ze zamierza wprowadzić zmiany w statucie Gminnej Biblioteki Publicznej w Brodach w związku z redukcją filii. Zgodnie z obecnie obowiązującym statutem Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach posiada trzy filie: w Krynkach, Lubieni i Stykowie. Po zmianie statutu zakłada się funkcjonowanie dwóch filii - w Stykowie i Lubieni.

Powyższe zmiany organizator uzasadnia następująco: analiza liczby czytelników oraz wypozyczeh w filii bibliotecznej w Krynkach wykazała bardzo małe zainteresowanie tą placówką, co wskazuje, że nie spełnia ona oczekiwanej roli. Lepsza dostępność uslug bibliotecznych oraz wyższy ich standard w nowo wyremontowanym budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Brodach, niewielka odleglosc od filii w Krynkach w pełni gwarantuje zaspokojenie potrzeb czytelniczych w ramach proponowanej zmiany sieci bibliotecznej na terenie gminy Brody.

Poprawiony: czwartek, 26 listopada 2009 09:25
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara