Strona Główna Na sygnale Pożar koło kominka

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pożar koło kominka PDF Drukuj Email
Wpisany przez KP PSP w Starachowicach   

pozar-kominka11 listopada, przed godziną szóstą rano, zgłoszono pożar sadzy w Adamowie. W tym czasie, właściciel starał się ugasić kanał komina przy pomocy węża ogrodowego. Gdy na miejsce przyjechali strażacy, zobaczyli  dym wydobywający z okien. Okazało się, że palą się drewniane elementy konstrukcyjne, we wnętrzu ściany za kominkiem.

Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz gaszenie proszkiem źródeł ognia. Wydobywający się dym z wnętrza ściany spowodował decyzję o rozebraniu konstrukcji ściany oraz częściowo sufitu przy pomocy pilarki do drewna. Następnie dogaszono palące się elementy oraz sprawdzono miejsce kamerą termowizyjną, by mieć pewność, że pożar się nie odnowi.

Poprawiony: poniedziałek, 12 listopada 2012 14:11
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara