Strona Główna Kontakt

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Ludzie byli hojni (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 02 grudnia 2019 14:06

azyl-zbiorka-zywnosci-brody-01minW ostatnim dniu listopada, 37 wolontariuszy uczestniczyło w Świątecznej Zbiórce Żywności. Przed sklepami zebrali oni ogromne ilości artykułów spożywczych, które trafią na wigilijne stoły osób potrzebujących w gminie Brody. Samych artykułów sypkich takich jak cukier, mąki, kasze, makarony zgromadzono około 600 kg! Akcję, we współpracy ze Świętokrzyskim Bankiem Żywności zorganizowało stowarzyszenie „Azyl" z Brodów.

Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody także wsparła to przedsięwzięcie. Pomagała w sprawach formalnych i zachęcała wolontariuszy do udziału w zbiórce. Wśród nich było 24 uczniów z gminy Brody. Na spotkaniu z wolontariuszami, pani wójt podziękowała im za zaangażowanie. Członkowie „Azylu" mówili, że hojni byli na ogół ludzie niewyglądający na bogatych. Niektórzy dodatkowo dawali wolontariuszom dowody wsparcia: dawali gorącą herbatę, owoce, częstowali dzieci batonikami. – Zdziwiło mnie, że tylu młodych ludzi chciało pomagać i często pytali się nas jakie produkty są najbardziej potrzebne" - powiedziała Marzena Miliczek, prezes stowarzyszenia „Azyl".

Oprócz artykułów sypkich, na wigilijne stoły w gminie Brody trafi m. in. także ok. 120 l oleju, ponad 300 słoików i konserw, oraz ponad 400 opakowań słodyczy. Listę osób, którym te produkty zostaną przydzielone ustali Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodach.

Poprawiony: poniedziałek, 02 grudnia 2019 15:29
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara