Strona Główna Kontakt

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Mali Wojacy na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Dnuta Turek, Justyna Śpiewak   
środa, 27 listopada 2019 15:51

GlowneM-mali-wojacy-filharmonia 
   Mali Wojacy ze Stykowa podbijają serca jury i publiczności. Zespół w składzie: Natalia Orczyk, Piotr Kalisz, Igor Piętak, Jan Wiecha i Maciej Klepacz śpiewał na scenie w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

W piątek 22 listopada o godzinie 12.00 odbyła się tam Gala Finałowa VI Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który wcześniej miał miejsce w Pacanowie. W mieście, które było celem podróży Koziołka Matołka, a dokładnie w Europejskim Centrum Bajki, wystąpiło dwustu młodych wokalistów z trzech województw: świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Poziom występów był bardzo wysoki. Do finału zakwalifikowało się 27 uczestników.

Jury w składzie: Aleksandra Lipińska, Jarosław Mrożek i ojciec Jarosław Mońko przyznało naszym Wojakom WYRÓŻNIENIE.Do Filharmonii Świętokrzyskiej zostali zaproszeni laureaci konkursu. Wszystkich zgromadzonych bardzo ciepło przywitała w tym dniu dyrektor Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, pani Karolina Kępczyk.Wraz z nią nagrody i wyróżnienia wręczyli zwycięzcom: marszałek Województwa Świętokrzyskiego, pan Andrzej Bętkowski, Członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek, radna Sejmiku Województwa Jolanta Tyjas oraz jury, które oceniało występy solistów i zespołów w Pacanowie.

Podczas uroczystego finału koncertu można było usłyszeć najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne. Zaproszeni goście i organizatorzy gali podkreślali, że jest to wielkie wydarzenie, zwrócili uwagę na profesjonalizm wykonawców, dojrzałą interpretację tekstów i niezwykłe odczucia estetyczne. Podziękowali dzieciom i młodzieży za ich wspaniałą patriotyczną postawę, za to, że pamiętają o przeszłości, pielęgnują pamięć o ważnych dziejowych wydarzeniach i bohaterach .
Nasi Mali Wojacy po raz kolejny udowodnili, że są prawdziwymi artystami.

Zespół, jak zawsze, zaprezentował się rewelacyjnie. Uczniowie zebrali gromkie brawa i usłyszeli wiele ciepłych słów uznania. Podczas wyjazdu do Kielc towarzyszyli im koledzy i rodzice.
Swoim wychowankom mocno kibicowały panie: Justyna Śpiewak, opiekunka zespołu, Krystyna Kasica – dyrektor szkoły oraz Elżbieta Rozwadowska- zastępca dyrektora w Zespole Placówek Oświatowych w Stykowie. Gratulujemy Wojakom, cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni z ich sukcesów.

 

 

Poprawiony: środa, 27 listopada 2019 16:08
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara