Strona Główna Kontakt

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Uczniowie z Adamowa świętowali Światowy Dzień Życzliwości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Katarzyna Wlazłowska   
środa, 27 listopada 2019 14:02

GlowneM-dzien-zyczliwosci-adamow  
W czwartek 21 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości.

      Samorząd uczniowski przygotował na korytarzu odpowiednie dekoracje, które witały wszystkich wchodzących do szkoły. Była to kula ziemska otoczona kolorowymi dłońmi z cytatami na temat dobra i życzliwości. W tym dniu każdy uczeń, rodzic, nauczyciel, wchodząc do szkoły musiał zrobić „żółwika" z przedstawicielami Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, a następnie otrzymywał plakietkę ze słoneczkiem i cukierka. Po takim powitaniu nie sposób było się nie uśmiechnąć.

    Chętni mogli wykonać uśmiechnięte zdjęcia w specjalnie na ten dzień przygotowanej foto-budce.
   Starsze klasy miały dodatkowe zadanie: ozdobić drzwi swoich pracowni tematyką związaną z Dniem Życzliwości. Młodsi uczniowie musieli natomiast wykonać uśmiechnięte buźki, z którymi później pozowali do wspólnego zdjęcia. Wszystkie klasy wzięły także udział w „teście życzliwości", który miał wykazać, czy naprawdę potrafimy nieść pomoc drugiemu człowiekowi i okazywać mu życzliwość.

   W tym dniu wszyscy - zarówno pracownicy jak i uczniowie mieli ubrać się na biało, żółto lub pomarańczowo. Nie było smutnych osób, wszyscy uśmiechali się i zwracali do siebie ciepłymi słowami. Szkolny Dzień Życzliwości zorganizowały panie: Edyta Chodzyńska, wychowawczyni klasy IV i opiekun Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz Katarzyna Pocheć.Poprawiony: środa, 27 listopada 2019 16:28
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara