Strona Główna Kontakt

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wojskowa przygoda PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
środa, 13 czerwca 2018 07:23

wycieczka-do-muzeum-sp-adamow-07-minW dniu 7 czerwca z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Adamowie wybrali się na wycieczkę do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej.

Swą historyczną przygodę zaczęli od zwiedzania militarnych eksponatów takich jak czołgi, samoloty, wozy bojowe, a nawet kuter torpedowy. Wiele radości sprawiło młodzieży wejście do wojskowego samolotu i wyobrażanie sobie, że są spadochroniarzami szykującymi się do skoku. Po zwiedzaniu muzeum odbyły się warsztaty dotyczące 100 – lecia odzyskania niepodległości. Zajęcia poprowadzone zostały w nietypowy i bardzo zabawny sposób. Uczniowie podzieleni na cztery zespoły dostali zadanie przygotowania kalamburów historycznych. Zabawa była wspaniała i po raz kolejny udowodniła uczniom jak ciekawą dziedziną wiedzy jest historia. Dodatkową atrakcją był fakt, że zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, uczestnicy siedzieli na żołnierskich kocach, a „szefowie" poszczególnych grup nosili wojskowe berety lub hełmy. Wycieczkę zorganizowały panie: Małgorzata Kusiak – Wiecha, Katarzyna Wlazłowska i Iwona Kozdęba.

 

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 07:49
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara