Strona Główna Inwestycje Plany budowy kanalizacji

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Plany budowy kanalizacji Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 08 stycznia 2015 10:37

dokumentacja-mapa-kanalizacja-Lubienia-gmina-Brody-mTrwają przygotowania gminy do dużej inwestycji jaką jest budowa kanalizacji w Lubieni i ul. Leśnej w Młynku oraz rozbudowa oczyszczalni ścieków w Krynkach. Gotowa jest już dokumentacja projektowa na te zadania. W trakcie opracowania jest projekt budowy kanalizacji na ul. Henryk w Lubieni. Planowany koszt wspomnianych opracowań wynosi blisko 291 tys. zł.

Trwa uzyskiwanie pozwolenia na budowę kanalizacji w Lubieni i ul. Leśnej w Młynku. W obecnym czasie, projektanci firmy „Projekt" z Ambrożowa pracują na ul. Henryk. Konsultują oni z właścicielami działek szczegóły przebiegu kanalizacji. Wraz z budową sieci w Lubieni, planowane są prace na terenie oczyszczalni ścieków w Krynkach. Ich celem jest zwiększenie przepustowości obiektu z 300 do 900 m3 ścieków na dobę. Gmina Brody będzie wnioskować o unijne dofinansowanie tych zadań. Po zaakceptowaniu projektu będzie można przystąpić do ogłaszania przetargu. Planuje się, że w przyszłym roku ruszą prace - zarówno przy kanalizacji jak i rozbudowie oczyszczalni.

dokumentacja-kanalizacja-Lubienia-rozbudowa-oczyszczalni-sciekow-Krynki-m

Poprawiony: czwartek, 08 stycznia 2015 15:21
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara